Josip Tolić • subota, 11.01.2014.

U popodnevnom dijelu subotnjeg programa 21. kola Premier lige odigrano je šest utakmica u kojima su triput slavili domaćini, a triput gosti. Chelsea je iskoristio priliku barem privremeno izbiti na čelo ljestvice i slavljem nad Hull Cityjem (0:2) došao ispred Arsenala.

Nogometaši Chelseaja nisu mogli poželjeti bolje otvaranje 21. kola Premiershipa. Na gostovanju na stadionu Kingston Communications u Hullu svladali su, prema svemu sudeći, novi klub hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića 0:2 i tako izbili bod ispred Arsenala na vrhu ljestvice.

Poslije serije dobrih prilika s obje strane u prvom poluvremenu, izabranike Joséa Mourinha u vodstvo je u 11. minuti nastavka doveo Eden Hazard odmjerenim prizemnim udarcem s 20-ak metara udaljenosti. Pobjedu gostiju potvrdio je Fernando Torres četiri minute prije isteka službenog dijela vremena.

Priliku za pomak naviše, barem na određeno vrijeme, nije propustio ni Everton svladavši nogometaše Norwich Cityja na Goodison Parku istovjetnim rezultatom. Vodeći pogodak Toffeesa bio je pravo remek djelo Garetha Barryja koji je točno na polovici prvog dijela fenomenalnim udarcem s 25 metara iskosa pogodio sam suprotni kut protivničkih vrata.

Gol koji je potvrdio pomak na četvrtu poziciju momčadi Roberta Martíneza na ljestvici uoči ogleda njihovih konkurenata donio je Kevin Mirallas prekrasno izvedenim slobodnim udarcem u 59. minuti za konačnih 2:0.

Standardno mjesto u posljednjoj liniji Southamptona odradio je Dejan Lovren, a njegova je momčad u srazu protiv West Bromwich Albiona na svom St. Mary'su minimalnom pobjedom učvrstila deveto mjesto na ljestvici.

Presudan trenutak dogodio se u 66. minuti kada je Adam Lallana u pogodak pretvorio sjajno podvaljivanje Gastona Ramíreza i usput čestitao rođendan svojoj majci. Lovren je, osim uspješno odrađenih 90 minuta na travnjaku, upisao i žuti karton u 27. minuti dvoboja.

Malo teže od očekivanog tri je boda na svom travnjaku upisao i Tottenham. Na White Hart Laneu je gostovala momčad fenjeraša Crystal Palacea i umalo odvela susret u potpuno neočekivanom smjeru kada je Moussa Dembélé skrivio jedanaesterac na Chamakhu.

Srećom po domaćine, Puncheon je s bijele točke loptu poslao nebu pod oblake, a do pobjede su Spursi stigli u nastavku dvoboja. Pogađali su Christian Eriksen i Jermain Defoe, čovjek koji je ovaj tjedan dogovorio odlazak u Toronto krajem veljače.

Od preostalih utakmica valja izdvojiti visoku gostujuću pobjedu Sunderlanda na Craven Cottageu. U dvoboju momčadi koje se bore za ostanak u ligi Sunderland je slavio 1:4, a junak pobjedničke momčadi bio je Adam Johnson postigavši prvi hat-trick za momčad sa Stadiona svjetlosti u Premiershipu još od ožujka 2010. Važnu gostujuću pobjedu upisao je i West Ham u Cardiffu (0:2) u još jednom okršaju momčadi donjeg dijela ljestvice.

• Obrisan korisnik12.01.2014. u 03:41
    koja sirovina onaj puncheon, treba mu oduzeti placu, ne jer je pogodio 50. red tribine nego jer se iz aviona vidjelo koliko je mlako, bez imalo volje, zara za pogotkom pristupio izvođenju
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 03:03