Premiership, 21. kolo, 11.01.2014, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 2:0 Swansea City
Swansea City

Sportnet • subota, 11.01.2014.

Odličnim drugim poluvremenom protiv Swanseaja nogometaši Manchester Uniteda prekinuli su neugodnu seriju od tri poraza u tri različita natjecanja i vratili se na pobjednički put. Da je u završnici napada bilo više koncentracije, pobjeda Crvenih vragova mogla je biti i uvjerljivija od konačnih 2:0.

Nakon što su pobjede u ranijem terminu upisali Tottenham, Everton i Chelsea, Manchester United je u utakmicu 21. kola sa Swanseajem ušao pod velikim imperativom pobjede, ali i teretom od tri uzastopna poraza na leđima. Taj je pritisak bio jasno vidljiv u prvom poluvremenu, u kojem je Swansea svojom karakterističnom igrom bez problema držao loptu u nogama i frustrirao domaće nogometaše.

Ipak, iz prvih 45 minuta valja izdvojiti veliku prigodu Dannyja Welbecka, koji je nakon sjajne kontre i ubačaja Rafaela iz vrlo izgledne situacije pucao tik pored vratnice Swanseajeva gola.

"Jezikova juha" u poluvremenu očito je djelovala na domaće nogometaše, koji su u nastavak ušli znatno agresivnije i već nakon dvije minute došli do pogotka. Danas odlični Adnan Januzaj s lijeve je strane uputio sjajan ubačaj na glavu Shinjija Kagawe, a nakon što je gostujući vratar obranio Japančev udarac, Valencia se našao na pravom mjestu i iz neposredne blizine pogodio za 1:0.

Puno aktivnija igra domaćinu se isplatila u 59. minuti, kada je utakmica i riješena u korist Uniteda. Lopta je nakon ubačaja došla do Patricea Evre, čiji blokirani udarac nalazi put do Dannyja Welbecka, a engleski reprezentativac lijepim dodirom postiže drugi pogodak Uniteda.

Drugi je pogodak posve opustio domaćine, koji su do kraja susreta mogli potpuno poraziti velšku momčad, koja ih je prije samo tjedan dana na tom istom stadionu izbacila iz FA kupa. Najizgledniju priliku imao je Shinji Kagawa nakon munjevite kontre, sam je izbio pred Gerharda Tremmela, no predugo je čekao i njegov je udarac s gol linije u posljednji tren izbacio Leon Britton.

• Gjergj13.01.2014. u 10:32
    Hahaha sad znam ko je ovo,ovo je oni isti jazavac koji je dan prije utakmice City-United prošle sezone na Man Utd Croatia Facebook masovno popljuva Fergusona,nazvao Fletchera igračem kojeg može otpuhat vjetar a za ostale igrače neću ni komentirat šta im je govoria,onda kad je pala pobjeda(2:3)... [više na forumu]
    Gjergj
  • Obrisan korisnik13.01.2014. u 10:03
    Je da dosta zaostaju za vodećima...ali ako proigraju ne bi se iznenadio da se upletu i sam vrh tablice
  • ManchaVerde12.01.2014. u 13:41
    Najbolje od svega mi je što imam dojam da ManU ima katastrofalnu ligašku sezonu, a oni uopće nisu van igre, bar za Ligu prvaka...e, što nas je Ferđo sve razmazio
    ManchaVerde
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 02:36
    bravo dečki nema predaje!!
  • Obrisan korisnik11.01.2014. u 21:25
    Fletcher je bio ključ ove pobjede, za mene igrač utakmice. Dobar defanzivno, pokriva igrača, miran s loptom, ne žuri ali nije ni spor, i najbitnije ulazi u šesnaesterac kad je lopta na krilu, to ne rade ni Carrick ni Cleverley. Januzaj je najbolji kad igra na lijevom krilu, u sredini se gubi njegov... [više na forumu]