Euro 2014. - Skupina D, 3. kolo, 17.01.2014, 20:15 h
Bjelorusija 29:23(13:13) Crna Gora

Bjelorusija sigurnim slavljem nad Crnom Gorom osigurala drugi krug europske smotre

Iz Kopenhagena:Zvonka Keliš • petak, 17.01.2014.

Rukometna reprezentacija Bjelorusije u svom trećem je nastupu na Europskom prvenstvu u Danskoj osvojila i svoja prva dva boda vrijedna drugoga kruga natjecanja. Bolja je nakon zanimljivih 60 minuta igre bila s tri pogotka razlike, a do prvoga slavlja u skupini D predvodili su je Sjarhej Rutenka i Brouka.

Netom nakon velikog dvoboja Hrvatske i Švedske na parketu Brondby dvorane u Kopenhagenu snage su odmjerile i reprezentacije Bjelorusije i Crne Gore u borbi za treće mjesto u skupini koje vodi u drugi krug natjecanja. Nakon zanimljivih 60 minuta igre bolja je bila Bjelorusija

Preostali susret skupine D otvorio je Sjarhej Rutenka pogotkom za uvodnih 1:0 na koje odgovor nude Marko Simović i Mladen Rakčević za preokret rezultata u crnogorsko vodstvo 2:1. Pogodak za pogodak potom se igralo sve do desete minute ogleda kada se Crna Gora odvaja na 5:3, no nije Rutenki i društvu trebalo dugo da ponovno preokrenu rezultat u svoju korist (6:5).

5. Bjelorusija 0

Uzbudljivo i zanimljivo bilo je i u narednim minutama susreta, naime, u onih posljednjih pet prvoga dijela Crna Gora ulazi s novom prednošću od dva pogotka (12:10), no sjajni su tada nanovo Bjelorusi koji bivaju motivirani i željni slavlja te do odlaska na odmor osiguravaju novo poravnanje rezultata (13:13).

Nastavak susreta ponovno otvara Sjarhej Rutenka pogotkom za bjeloruskih 14:13 nakon čega kreće lagano odvajanje igrača Iourija Chevtsova (15:13, 17:14). Sredinom drugoga poluvremena Crnogorci hvataju priključak i sustižu svog suparnika (17:18), no Baris Pukhouski, Sjarhej Šilović i Dzianis Rutenka imali su nešto drugačije planove te su novim odvajanjem (21:18) svoju ekipu odveli korak bliže drugome krugu natjecanja.

U samu završnicu dvoboja ulazi se s odličnih +4 Bjelorusa koje postavlja Viktar Zaitsau, dok na 25:20 povisuje njegov suigrač Ivan Brouka. Pred sam kraj susreta Bjelorusi se lagano opuštaju što, pak, njihovi suparnici koriste kako bi smanjili svoj zaostatak na 22:25, no Bjelorusi tada bivaju sigurni i konačnim slavljem 29:23 osvajaju svoja prva dva europska boda vrijedna drugoga kruga natjecanja.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Sjarhej Rutenka s osam postignutih pogodaka, dok je njih sedam dodao Ivan Brouka. Vitalij Čarapenka sakupio je 13 obrana, dok je na suprotnoj strani Rade Mijatović obranio devet lopti, a Nebojša Simić jednu. Najbolji kod Crne Gore bio je Marko Simović također s osam golova.

• Obrisan korisnik17.01.2014. u 23:45
    ahahahahaha... Zvonka Keliš iz Kopenhagena.. pa dajte mene pošaljite tamo i da vidite članke.. mogla je barem pogledati utakmicu..
  • sportoz17.01.2014. u 22:47
    Inače službeni rezultat utakmice nije 25:22, nego 29:23! Al dobro, s obzirom da je prvo stajalo 31:28 za Crnu Goru, ovo je napredak. Možda uskoro osvane i točan rezultat!!! http://den2014.ehf-euro.com/home/