Bundesliga, 18. kolo, 24.01.2014, 20:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 0:2 Bayern
Bayern

Damir Žbulj • petak, 24.01.2014.

Nakon zimske pauze u akciju su se vratili i Bundesligaši, a na otvaranju 18. kola Bayern je u Mönchengladbachu nadigrao domaću Borussiju, slavio 0:2 i tako još jednom potvrdio kako ove sezone praktički nema konkurenciju u borbi za obranu naslova njemačkog prvaka. Mario Mandžukić nije se našao u izboru Pepa Guardiole za ovaj dvoboj...

Minhenski Bayern nastavak je sezone dočekao na vodećoj poziciji, uz utakmicu manje i sedam bodova viška od svog prvog pratitelja, Bayera iz Leverkusena. Borussija, ali ona iz Mönchengladbacha, odličnim je nizom kraj prošle godine dočekala na trećoj poziciji i susret s Bavarcima bio je pravi test njihove snage i kvalitete. Ishod je ipak bio sasvim očekivan i aktualni prvak je pobjednički otvorio novu kalendarsku godinu, bez pomoći hrvatskog majstora Marija Mandžukića, njihova najbolja ovosezonskog strijelca, kojeg je trener izostavio iz momčadi zbog navodnog nezalaganja na treningu.

Mario Götze bio je posebno inspiriran na otvaranju utakmice, već je u šestoj minuti bio blizu pogotku, a samo minutu kasnije je i zabio. Dodavanje Müllera ga je izbacilo u prigodu ispred vratara domaćih koju nije propustio.

Odmah potom svoj je dobar udarac oprobao i Kroos, opasan je bio i Dante nakon kornera glavom, a Götze je u 22. minuti imao priliku povećati prednost svojim drugim pogotkom, no, pogodio je okvir gola. Shaqiri je deset minuta kasnije priprijetio iz slobodnjaka, a pet minuta prije odmora Götze je nadmudrio domaćeg vratara, ali je obrana otklonila opasnost u ključnom trenutku.

Ipak, u samoj završnici prvog dijela sjajne dvije prilike domaćih zaustavio je Neuer, prvo Krusea, a potom i Aranga pa je Borussija mogla na predah s puno boljim rezultatom nego što je to bio odnos snaga na terenu.

U nastavku ponovno inicijativa gostiju iz Münchena, uz nekoliko dobrih pokušaja te se za promjenu rezultata nije trebalo dugo čekati. Granit Xhaka igrao je loptu rukom u svoj kaznenom prostoru, a penal je mirno zabio Thomas Müller.

Bayern je kontrolirao utakmicu u završnici, sigurno sačuvao prednost i na svoj konto upisao nova tri boda. Odgođeni dvoboj kod Stuttgarta odradit će Bavarci već u srijedu.

• cameosis25.01.2014. u 17:14
    treba biti fer i priznati da je heynckes nacist i ljudska gnjida. to je više puta dokazivao, primjerice odnosom prema yeboahu i okochi u eintrachtu -- zbog henyckesa je eintracht prvi put u svojoj povijesti ispao iz prve lige, tu zaslugu ne može pokriti ni s trostrukom krunom, jer mu se posralo te... [više na forumu]
    cameosis
  • Obrisan korisnik25.01.2014. u 16:55
    Ponavljam, mislim da Guardioli ne treba Mandžo, ni Pizzaro a bome ni Lev. S njim se niti jedan klasični napadač nikada neće usrećiti. Možda će ih tolerirati jednu sezonu a kad nakrca dovoljno world class veznjaka i izmisli novog Messija (vidim da Gotzea polako priprema za tu rolu) napadači... [više na forumu]
  • ZooM25.01.2014. u 16:52
    Jesam je negdje napisao da im Lewandowski ne treba i da ga nisu trebali angažirati? Lijepo sam gore napisao da je Lewandowski za mene bolji igrač od Mandže, za kojeg nigdje nisam rekao da je svemogući bog, istog osobno niti ne smatram svjetskom napadačkom klasom, to sam mnogo puta napisao tu na... [više na forumu]
    ZooM
  • Obrisan korisnik25.01.2014. u 16:52
    Predviđala je šira javnost (kao i komentari na portalima, uključujući i ovaj) nakon objave Mandžina trasfera da će grijat Gomezu klupu, pa se čovjek izborio za prvo mjesto u ekipi.Ne vidim zašto to ne bi napravio opet
  • Obrisan korisnik25.01.2014. u 16:49
    Nda... Anyway, ja bi im na njegovom mjestu rekao što da si rade sa produženjem ugovora i zatražio da me stave na transfer listu odmah sada odmah, jer osim što Pep preferira sustav bez pravog napadača ne možeš poreći da je više nego očito da će Lewandovski odmah upasti u prvi tim a Mandžo skupljati... [više na forumu]