Josip Piršljin • subota, 25.01.2014.

Ivica Olić je zabio svoj osmi pogodak ove sezone u Bundesligi, ali to nije pomoglo Wolfsburgu koji je na domaćem terenu izgubio od Hannovera. Sretni neće biti ni navijači Borussije jer je Augsburg odnio bod iz Dortmunda, a darežljivi domaćini bili su i nogometaši Stuttgarta.

Hrvatski napadač Ivica Olić nastavio je zabijati i u novoj godini, ali njegov Wolfsburg nije uspio pobijediti Hannover. Olić je igrao do 69. minute za Vukove, a zadnjih pola sata dobio je i drugi hrvatski igrač Ivan Perišić.

Na Volkswagen Areni poveli su gosti u 28. minuti kada je strijelac bio Rudnevs. Olić je ubrzo izjednačio nakon što je odbijenu loptu od vratara Zielera pospremio u mrežu. Ipak, u nastavku su gostujući nogometaši, odnosno Bittencourt, zabili dva pogotka i odnijeli su "puni plijen" u Hannover.

Aktualni europski doprvak Borussia nije na najbolji način otvorio 2014. godinu. Iako je pred svojim navijačima igrao protiv slabašnog Augsburga, uzeo je tek bod i ostat će daleko od Bayerna, ali i drugog mjesta kojeg drži Bayer. Lewandowski je odigrao cijelu utakmicu, ali nije se upisao u strijelce. To mu je bio prvi nastup pred navijačima žuto-crnih nakon objave da na ljeto seli u München.

Odlično je krenulo za Dortmund nakon što je Kehl zabio već u petoj minuti i taj se rezultat održao do poluvremena. Početkom nastavka uporni gosti su izjednačili Benderovim autogolom, ali nedugo potom je iz slobodnjaka lijepim udarcem vodstvo domaćima donio Sahin. Augsburg se još jednom vratio, u 72. minuti Dong-Won Ji postavlja konačnih 2:2.

Freiburg je priredio malo iznenađenje jer je pobijedio drugoplasiranu momčad Bundeslige Bayer iz Leverkusena. Apotekari su poveli u četvrtoj minuti golom Larsa Bendera, a izjednačio je Mehmedi. Do kraja prvog dijela Bayer je još jednom vodio nakon pogotka Rolfesa, ali u nastavku domaći preokreću preko Schmida i Klausa.

Nürnberg je odlično krenuo u proljetnu polusezonu, s 4:0 je bio bolji od Hoffenheima. Odličnu utakmicu odigrao je Švicarac Josip Drmić koji se dva puta upisao u strijelce, a pridružili su mu se Ginczek i Amerikanac Chandler. Verbeekovoj momčadi odlično će doći ova tri boda u borbi za ostanak među najboljima.

Mainz je gostovao u Stuttgartu i pogotkom Sallera tri minute prije kraja odnio je tri boda kući. Domaći su poveli u 11. minuti preko Abdellaouea, a na 1:1 izjednačio je Okazaki. Mainz je ovom pobjedom pobjegao Stuttgartu na osam bodova na prvenstvenoj tablici.

Dobar dan za momčadi iz donjeg dijela ljestvice upotpunio je Eintracht iz Frankfurta koji je na Commerzbank Areni minimalno svladao Herthu. Pogodak odluke pao je u 36. minuti, a strijelac je bio Meier na asistenciju Russa. Hertha je ovim porazom propustila prestići Wolfsburg.

• Obrisan korisnik25.01.2014. u 18:47
    kako je krenulo bayern ce za 7-8 kola biti matematicki prvak, cuvati snagu i bit ce ga brutalno tesko srusiti u LP, s obzirom da Dortmund, Englezi i Spanjolci moraju igrati 100 posto na svim frontovima...
  • Obrisan korisnik25.01.2014. u 18:05
    Priča se o LP-u a onda opet kiks. Dobro je jedino to što ni ostali pretendenti na plasman nisu briljirali...
  • Obrisan korisnik25.01.2014. u 17:48