Branimir Korać • nedjelja, 26.01.2014.

Posljednji susret na pripremama u Španjolskoj Rijeka je odigrala protiv najjačeg protivnika. Kijevski Dynamo je na riječkom oproštaju od Španjolske bio uvjerljiv i glatko je slavio s 4:1 ukazavši Keku na čemu se još treba raditi...

Oleg Blohin u susretu protiv Rijeke izveo je ono najbolje s čim je u ovom trenutku raspolagao i ponudio je Riječanima vrlo dobar ispit trenutne spremnosti. Kijevljani su se u konačnici pokazali kvalitetnijom momčadi te su slavili s 4:1.

Kijevljani su od početka zagospodarili terenom i bili su značajno opasniji protivnik, no sve do posljednjih deset minuta prvog poluvremena, nisu mogli probiti riječku obranu.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, u 37. minuti Dynamo je stigao do vodstvo zahvaljujući pogotku Miguela Velosa. Bivši napadač Anderlechta Dieumerci Mbokani odlično je proigrao Velosa na na dvadesetak metara, a ovaj je lijepo pogodio mrežu Ivana Vargića.

U drugom poluvremenu Rijeka je vrlo brzo primila i drugi pogodak. Već u 47. minuti Nigerijac Ideye Brown je povukao brz napad Ukrajinaca, pronašao na desetak metara Romana Bezusa koji bez problema pogađa mrežu Prskala.

Nakon drugog pogotka u dva navrata je pokušao na drugoj strani Leon Benko, ali nije bio uspješan, a onda je u 56. minuti Ognjen Vukojević ubacio iz kornera, a loptu je lijepo primio, a zatim i poslao u mrežu Brown.

U 65. minuti do pogotka napokon stižu i Riječani. U 16 metara je srušen Ivan Krstanović, dosuđen je kazneni udarac koji napadač Riječana sam izvodi i pogađa za smanjenje zaostatka.

Konačnih 4:1 postavio je Domagoj Vida u 74. minuti nakon ubačaja Younesa Belhande iz slobodnog udarca.

Iako su visoko poraženi, imali su i Riječani svojih prilika, poništen je i jedan pogodak Krstanovića zbog zaleđa, a konačan rezultat je ipak manje važan, važnije je za Keka bilo vidjeti koje stvari u igri još uvijek ne „štimaju“.