Branimir Korać • nedjelja, 26.01.2014.

Madridski Atletico privremeno je preuzeo vodstvo na ljestvici gostujućom pobjedom kod Rayo Vallecana. Do gostujućeg slavlja stigao je i Athletic Bilbao koji je bio bolji od Osasune...

U madridskom dvoboju Atletico je gostovao kod Rayo Vallecana i tražio pobjedu koja bi ga održala ispred gradskog rivala Reala. Do nje je i stigao, slavio je s 4:2 u susretu punom događanja.

Jedan od najpoželjnijih europskih napadača, Diego Costa, u 2014. godini nije zabio niti jedan gol i htio je pod svaku cijenu prekinuti tu sušu. Rayo Vallecano se činio kao idealan protivnik za takvo što, riječ je o najlošijoj obrani lige uz onu Betisovu što je momčad poput Atletica znala iskoristiti.

Već u osmoj minuti Atletico je stigao do prednosti nakon što je Baena loše reagirao, Diego Costa je dobro pronašao Davida Villu koji iz blizine bez problema pogađa mrežu domaćina.

Već tri minute kasnije domaćin je dobio veliku priliku za poravnanje. Bueno je pao u gostujućem kaznenom prostoru i dosuđen je kazneni udarac, ali Courtois brani pokušaj Jonathana Viere.

Nastavio je Atletico s napadima, Ruben je u nekoliko navrata krasno reagirao i spašavao Rayo, ali niti on nije mogao ništa u 30. minuti. Još jednom je obrana domaćina loše reagirala, ovaj put je Sosa dobro pronašao Turana koji lakoćom pogađa za 2:0.

U samoj završnici prvog dijela viđena su još dva pogotka. Prvo se Viera iskupio za promašeni kazneni udarac smanjivši na 2:1, ali je odmah Arda Turan vratio na dva gola prednosti za Atletico pogodivši glavom nakon ubačaja Gabija.

U drugom poluvremenu igralo se mirnije, Atletico je znalački čuvao prednost i domaćin je teško dolazio do izglednih situacija. U 75. minuti Diego Costa je napokon stigao do pogotka i to na dodavanje Luisa za 4:1, dvije minute kasnije Larrivey je smanjio na 4:2, no više od toga Rayo Vallecano nije uspio napraviti.

U nekoliko navrata su domaćini zaprijetili Courtoisu, međutim belgijski vratar je bio uspješniji i Atletico je zasluženo slavio s 4:2.

Athletic Bilbao je na gostovanju kod Osasune potvrdio visoku formu. Momčad iz Bilbaa visoko je slavila s 5:1, a domaćin se potpuno raspao nakon što je ostao u završnici s igračem manje i tada je svaka nada u povratak u utakmicu nestala.

Utakmica je počela vatreno s tri gola u prvih 15 minuta i vodstvo Athletica 2:1. Već u trećoj minuti Susaeta je krasno pogodio s ruba 16 metara za vodstvo Athletica da bi u desetoj minuti Armenteros poravnao lijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Kratko je trajala sreća domaćina, već šest minuta kasnije Athletic je ponovno bio u prednosti. Ovaj put nije najbolje reagirao vratar Fernandez, iskoristio je to Aduriz i vratio prednost na stranu gostiju.

Do kraja prvog poluvremena i početkom drugog dijela pogodaka nije bilo, a u međuvremenu je Osasuna propustila nekoliko zanimljivih prilika za poravnanje. Kazna za promašaje stigla je u 63. minuti, a ponovno je krvnik bio Aduriz.

Stvari su tu krenule krivim smjerom za domaćina, u 77. minuti je i Arribas zaradio drugi žuti karton, a u završnici su Gomez i Sola potpuno potukli Osasunu i donijeli Athleticu visoku pobjedu 5:1.