Barcelona
Barcelona 3:0 Málaga
Málaga

Branimir Korać • nedjelja, 26.01.2014.

Barcelona i Atletico Madrid drže korak. Kada jedni pobjeđuju, pobjeđuju i drugi, kada jedni kiksaju, kiksaju i drugi. Tako je Atletico u nešto ranijem terminu slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana, a Barcelona je uzvratila domaćom pobjedom protiv Malage...

Trostruka utrka za naslov prvaka Španjolske se nastavlja. Real Madrid igra u velikoj formi i uspio je smanjiti zaostatak za vodećim dvojcem, no niti Barcelona i Realov gradski rival Atletico ne posustaju. Barcelona je u posljednjem nedjeljnom susretu 21. kola na svom travnjaku očekivano svladala Malagu.

Malaga na je Camp Nou doputovala s jasnim ciljem ostati što duže na životu i pokušati se obraniti od Barceloninih napada. To joj je i uspijevalo u prvih 40 minuta kada niti Barcelona nije posebno briljirala , međutim kada je probijena Malagina obrana, sve je bilo lakše za domaćina.

U 40. minuti Xavi je izveo korner, a još jednom je na pravom mjestu bio Gerard Pique koji je zakucao loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Barcelona je tako zasluženo odnijela prednost na odmor, a na travnjak se vratila odlučna što prije dovršiti posao. U tome je i uspjela.

15 minuta je trebalo domaćinu da postigne još dva pogotka i riješi pitanje pobjednika te nakon toga mirno iskontrolira utakmicu.

Prvo je u 55. minuti Leo Messi izbacio u zicer Pedra, a ovaj je bez problema pogodio mrežu. Šest minuta kasnije ponovno su u akciji Messi i Pedro, samo ovaj put Pedro nije išao izravno na gol već je pronašao Alexisa Sancheza koji je imao lagan posao povisiti na 3:0.

Do kraja susreta prilika nije nedostajalo, ali je pogodaka. Ostalo je 3:0, sasvim dovoljno Kataloncima za povratak na vrh ljestvice.

• Obrisan korisnik27.01.2014. u 16:22
    Navikli smo se na Messija koji zabija kao sumanut, pa nekak fale ti njegovi golovi i lakoća trpanja, no moram priznati da mi se ovakav, kao asistent, još bolji... Istina, neće imati brojke za Zlatnu loptu (ili će krenut u smjeru obaranja asista u jednoj sezoni), ali će se zato Alexis, Pedro i Tello... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2014. u 11:37
    izgleda a barca polako pokušava promjeniti stil igre.Sada već ima i centaršutecva i kao da Mesi polako dobija malo drugačiju ulogu u ekipi
  • Obrisan korisnik27.01.2014. u 11:16
    I Pedro i Alexis briljiraju ove sezone, što ne mogu reći za ostatak momčadi, barem ne u ovom trenutku. Messi standardno dobar ali treba mu taj gol u Primeri, već 8 utakmica bez gola. Forma se mora dići za City inače teško dalje. I ako je tko pratio zadnje 3 utakmice, sve golove su primili iz... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2014. u 02:24
    Messi ima malo drugačiju rolu zadnjih par tekmi ali zato asistira ko lud.Napokon Pedro i Alexis u formi kakvoj zaslužuju bit i kakvu Barca zahtjeva. Odlično igraju krila ove sezone. Bit će jedan od ključnih kotačića u pohodu na LP i u susretima sa najvećim euro rivalima. To je falilo zadnje dvije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2014. u 01:31