Monaco može i bez Falcaa, pobjede Lyona i Bordeauxa

Filip Han • nedjelja, 26.01.2014.

Kompletirano je 22. kolo francuske nogometne lige. Domaćini su upisali pobjede u sve tri utakmice, Lyon je lako dobio Evian, Bordeaux je bio bolji od Saint Etiennea, a ni Monaco nije imao previše problema s Marseilleom...

Lyon je u prvoj utakmici dana protiv Eviana stigao do pobjede koja mu je osigurala skok na peto mjesto ljestvice, te sada za Saint Etienneom zaostaje tri boda. U utakmici s Evianom ni u jednom trenutku pobjeda nije bila upitna. U 19. minuti za vodstvo je zabio Gomis, u 43. je strijelac bio Lacazette. On je zabio i treći, posljednji gol na utakmici u 76. minuti.

Bordeaux se od šokantnog ispadanja u Kupu ranije ovog tjedna oporavio domaćom pobjedom protiv Saint Etiennea. U dosta izjednačenoj utakmici Žirondinci su ipak uspjeli realizirati dvije svoje prilike, dok to nije pošlo za rukom St. Etienneu. U 41. Saivet je ubacio u kazneni prostor, a Traore je "zakucao" pod prečku za 1:0.

Drugi pogodak pao je u 51. minuti. Nakon kornera lopta je prvo stigla do Saiveta koji je kroz šumu nogu pogodio stativu, a zatim se odbila do Henriquea koji je zabio pored četvorice obrambenih igrača. Bio je to zadnji gol na utakmici.

Bordeaux je na šestom mjestu lige, s jednakim brojem bodova kao Lyon. Saint Etienne je ostao četvrti s četiri boda zaostatka za Lilleom.

U posljednjoj utakmici dana Monaco se pokušao oporaviti od privremenog gubitka svog prvog igrača Falcaa. Bez Kolumbijca uspjeli su pobijediti Marseille rezultatom 2:0. U susretu koji je također bio prilično izjednačen, momčad iz kneževine dvaput je tresla protivničku mrežu kako bi održala korak s prvoplasiranim PSG-om. U 41. minuti Germain je zabio za vodstvo, a u 57. minuti zabio je i Riviere što je bilo dovoljno za tri boda.

Monaco je drugi u ligi s pobjedom zaostatka za prvim PSG-om. Marseille je deveti s 32 boda.