Bundesliga, 17. kolo, 29.01.2014, 20:00 h
Stuttgart
Stuttgart 1:2 Bayern
Bayern

Branimir Korać • srijeda, 29.01.2014.

Prekrasnim golom Thiaga Alcantare Bayern je odnio pobjedu iz Stuttgarta 2:1. Domaćin ima za čim žaliti, bio je potpuno ravnopravan protivnik te je do posljednjih 15 minuta susreta bio u prednosti, ali ipak nije uzeo niti bod...

Nakon pobjede u Mönchengladbachu 2:0, Bayern je gostovao u Stuttgartu i nastavio seriju pobjeda. Domaćin je pružio odličan otpor, do posljednjih 15 minuta je imao vodstvo, a tek u sudačkoj nadoknadi Bayern je stigao do pobjede.

I to na kakav način. Kada se već mislio da će susret završiti s miroljubivih 1:1, Rafinha je ubacio u kazneni prostor Stuttgarta gdje je loptu fantastično zahvatio Thiago Alcantara i odveo Bayern do pobjede golom koji će konkurirati za jednog od najljepših ove sezone.

Josep Guardiola je otvorio utakmicu na svoj uobičajeni način bez klasičnog napadača s Marijom Mandžukićem i Claudijom Pizarrom na klupi. Ipak, nakon njihovog ulaska na točno sat vremena igre, Bayern je postao opasniji i više je prijetio prema golu Stuttgarta, a u konačnici postigao je i dva gola.

Stuttgart je jako dobro otvorio utakmicu, bio je opasan prema naprijed u nekoliko navrata, a u 29. minuti je stigao do prednosti. Strijelac je bio Vedad Ibišević na dodavanje Abdellaouea koji je čini se bio u zaleđu u toj akciji.

Na početku drugog poluvremena Stuttgart je i dalje pokušavao doći do pogotka, blizu je bio u 54. minuti kada je Boateng intervenirao u posljednji trenutak, a onda je Guardiola povukao ključni potez. Izvadio je iz igre Kroosa i Shaqirija, uveo je Mandžukića i Pizarra što mu se vrlo brzo isplatilo.

Bayern je pritisnuo i počeo nizati prilike, a u 76. minuti uspio je i poravnati. Thiago je izveo slobodan udarac iskosa, kompletna obrana Stuttgarta je loše reagirala i Pizarro je neometan glavom poslao loptu u mrežu.

Domaćine je sreća potpuno napustila u 93. minuti kada je Alcantara već spomenutim pogotkom dovršio preokret i odveo Bayern do nove pobjede koja ga je na ljestvici udaljila od drugoplasiranog Leverkusena na 13 bodova.

• Obrisan korisnik31.01.2014. u 15:12
    Sa ovim boldanima podatkom se ne slažem, želiš reći da Mandži treba puno šansi za zabiti gol a Lewandowskom ne. Nedavno sam na netu naišao na službene statističke podatke o nekoliko najboljih svjetskih napadača u kojima je bio prikazan broj golova i ukupan broj šuteva po golu. Ne sjećam se sada... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.01.2014. u 15:45
    Guardiola se pravi pametan bez Mandžukića.
  • Obrisan korisnik30.01.2014. u 10:11
    Kao što sam prije govorio i dobivao brdo minusa ali ovo je nažalost istina i činjenica. Levandowski je bolji igrač od Manđukića. Zato je i doveden. Manđukić se sjajno ukapao u Bayernovu filozofiju pod Heykensom ali Pep nažalost voli napadače koji znaju sa loptom i koji si mogu sami stvoriti šansu... [više na forumu]
  • shoda30.01.2014. u 00:35
    super-vesela manđina reakcija na pobjednički gol bayerna, ak ostane do ljeta tamo mislim da se neće naigrat, šteta za bayern