Sportnet • subota, 01.02.2014.

Veliki lokalni derbi između Newcastlea i Sunderlanda na St. James Parku pripao je gostima s visokih 3:0, a u isto vrijeme West Ham je bodu sa Stamford Bridgea iz proteklog kola dodao pobjedu nad Swanseajem.

Neočekivano visoku pobjedu upisali su nogometaši Sunderlanda u lokalnom derbiju s Newcastleom, koji se u dvama klubovima već tradicionalno svrstava u utakmice koje se ne smiju izgubiti. Visokih 3:0 puno će značiti sastavu koji se pokušava odlijepiti od zone ispadanja, a menadžeru Newcastlea Alanu Pardewu priskrbiti nove kritike nakon što je u siječanjskom prijelaznom roku prodao Yohana Cabayea.

Sunderland je poveo u 19. minuti iz kaznenog udarca kojeg je evidentnim prekršajem nad Philom Bardsleyjem skrivio Vurnon Anita. Loptu je s bijele točke u mrežu poslao Fabio Borini.

Tada je na scenu stupio Jack Colback, četiri minute nakon vodećeg pogotka njegov je udarac blokiran, a nakon što je loptu izbio Tim Krul, na nju je natrčao Adam Johnson i udvostručio prednost. Konačnih 3:0 deset minuta prije kraja postavio je upravo Colback sjajnim udarcem pod gredu.

West Ham je u prošlom kolu pošteno naživcirao Josea Mourinha, koji je igru Čekićara proglasio "nogometom iz 19. stoljeća", no nakon boda kojeg su uzeli Chelseaju izabranici Sama Allardycea pred svojim su navijačima danas svladali Swansea s 2:0.

Oba pogotka djelo su Kevina Nolana i oba su postignuta u prvom poluvremenu. U 25. minuti Andy Carroll je glavom servirao loptu za Nolana, a zatim svom bivšem kolegi iz Newcastlea još jednom asistirao skretanjem lopte nakon kornera u posljednjoj minuti prvoga dijela.

West Ham je utakmicu završio s desetoricom, jer je nakon dvije asistencije Carroll u 59. minuti zaradio i izravni crveni karton zbog udaranja rukom Chica Floresa, premda se činilo da namjere nije bilo.