Josip Tolić • subota, 01.02.2014.

U subotnjem programu od 16 sati 24. kola engleskog nogometnog prvenstva odigrano je pet utakmica u kojima su čak tri završile pobjedom 2:1 za domaćina. Cardiff je tako svladao Norwich, Everton Aston Villu, a Stoke City nastavio agoniju Manchester Uniteda dvama pogocima Charlieja Adama. Southampton je na gostovanju kod Fulhama slavio čak 0:3, a sreće nije imao ni drugi londonski klub Tottenham na gostovanju kod Hulla (1:1) koji je nakon šest uzastopnih poraza konačno došao do boda.

Nastavljaju se oscilacije u igri branitelja naslova prvaka Engleske, Manchester Uniteda. Momčad Davida Moyesa pretrpjela je poraz 2:1 na gostovanju kod Stoke Cityja na Britanniji. Junak domaće momčadi bio je 28-godišnji bivši igrač Liverpoola Charlie Adam koji je dvaput zapaprio Crvenim vragovima.

Sedam minuta prije odlaska na odmor Adam je izveo slobodan udarac s 25 metara udaljenosti koji je na putu do mreže pogodio Michaela Carricka i od njegove noge otišao iza leđa Davida de Gee. Iako je već u drugoj minuti nastavka Van Persie sjajnim volejom vratio stvari na početak, Adam je ponovno šokirao goste iz Manchestera briljantnim pogotkom samo četiri minute kasnije s 20 metara u same "rašlje". Bio je to i konačan rezultat.

Southampton je na najbolji mogući način otvorio veljaču visokom pobjedom na Craven Cottageu protiv Fulhama (0:3). Svi su pogoci pali u posljednjih pola sata; Lallana je preciznim udarcem doveo Saintse u vodstvo u 63. minuti, sedam minuta potom Lambert je u mrežu pospremio povratnu loptu Clynea, a točku na "i" stavlja Jay Rodríguez sjajnim udarcem iskosa.

Hull City konačno se osladio prvim bodom nakon šest uzastopnih poraza i prvim otkad je u njegove redove stigao hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić. Na stadionu Kingston Communications gostovao je Tottenham, a dobar dan za domaće navijače nagovijestio je Shane Long iskoristivši efektno proigravanje petom Nikice Jelavića za situaciju koju Irac nije mogao propustiti.

Ipak, Spursi su u nastavku uspjeli postići pogodak koji ih je doveo do remija. Igrala se 61. minuta kada je Paulinho u šesnaestercu odlično reagirao na udarac Dannyja Rosea te pod gredu pospremio loptu za konačnih 1:1.

Everton je na Goodison Parku ugrabio sva tri boda protiv Aston Ville i probio se na peto mjesto unatoč činjenici što su pogotkom Leandra Bacune pali u zaostatak u 34. minuti utakmice. U samoj završnici Toffeesi su proigrali i upisali važnu pobjedu zahvaljujući pogocima Stevena Naismitha nakon asistencije Pienaara u 74. minuti te preciznog slobodnog udarca Kevina Mirallasa pet minuta prije kraja.

Istim je rezultatom i na sličan način Cardiff slomio otpor Norwicha. Prvo je Robert Snodgrass na samom startu dvoboja doveo Kanarince u vodstvo, no početkom nastavka Craig Bellamy i novopridošlica Kenwyne Jones u razmaku od svega minutu okreću utakmicu i donose sva tri boda Velšanima.

• Obrisan korisnik02.02.2014. u 06:44
    ti mora da imaš 9 godina.... ili imaš više a razmišljaš kao da imaš 9 g. pa čovjek je navijač šta vas peče ona stvar ako je dečko pozitivan.....?!i o kakvim papirnatim navijačima pričaš?!ne razumijem od kuda takva mržnja da nisi ti slučajno navijač bayerna..pozdrav i sve najbolje!!
  • Obrisan korisnik02.02.2014. u 05:08
    ronaldo-united, ovo sam se ulogirao samo zbog tebe! pa kakve ti nebuloze pises? pa mančester junajted ne voli nitko na svijetu osim njihovih navijača, a i oni su papirnati! da nisu imali velike uspjehe u blizoj buducnosti, oni bi bili nitko i nista, ovak imaju vas malo.. pa i treba da patite... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.02.2014. u 22:19
    Hvala vam momci,borili ste se do kraja,pišali ste krv ali nije išlo.Ovo je najgora sezona Uniteda koju pamtim,nevjerovatno koji nas maler prati.Od pocetka sezone.Ozljeda Evansa i Jonesa,zidovi Uniteda pa da li je moguce,ali to nije sve,primamo gol od odbitka Carricka NEVJEROVATNO,RvP na 1-1...Stoke... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.02.2014. u 21:21
    Dobar je Stoke.
  • čoban234301.02.2014. u 20:49
    Stoke prije utakmice bio u zoni ispadanja (na 18. mjestu), a s ta 3 boda skočio na 11. mjesto Bit će ove sezone super zanimljiva borba i za prvaka i za ostanak u ligi.