Josip Piršljin • subota, 08.02.2014.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić potvrđuje sjajnu formu u zadnje vrijeme. U pobjedi Bayerna 2:0 u Nürnbergu postigao je prvi pogodak i asistirao za drugi. Borussia je lakše od očekivanog slavila u Bremenu, a u slavlju Wolfsburga asistenciju je upisao Ivica Olić.

Aktualni prvak Europe i vodeća momčad Bundeslige Bayern odradio je gostovanje u Nürnbergu pobjedom 2:0. Time je Guardiolina momčad nastavila put prema obrani naslova, a ponovno je odličan nastup ubilježio Mario Mandžukić koji je, kao i u prošlom kolu, bio strijelac i asistent. To mu je bio 12. ovosezonski gol u ligi i izjednačio se s Ramosom na drugom mjestu liste strijelaca iza Lewandowskog.

Do početnog pogotka Bayerna čekalo se do 18. minute. Tada je Alaba prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu šesnaesterca domaćih gdje se našao Mandžukić i uspio u padu s čuvarem na leđima pogoditi mrežu Schäfera.

S rezultatom 0:1 momčadi su otišle na odmor, a ubrzo nakon početka nastavka gostujući nogometaši su udvostručili svoju prednost. Ovog je puta Mandžukić bio asistent, a strijelac Lahm. Hrvatski je napadač s desne strane poslao loptu kapetanu Bayerna koji u takvim situacijama ne griješi.

Do kraja utakmice na stadionu Grundig nije bilo golova, premda su Bavarci mogli i povećati svoju pobjedu. Mandžukić je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio kolega iz napada Pizarro.

Dortmundska Borussia je u ovom kolu gostovala u Bremenu i bez većih poteškoća svladala Werder 5:1. Time su Kloppovi igrači ostali na trećem mjestu s četiri boda manje od Bayer Leverkusena koji je jučer svladao Borussiju Mönchengladbach.

Žuto-crni su došli do vodstva u 26. minuti. Lewandowski je primio loptu u domaćem šesnaestercu i iskosa uputio neobranjiv udarac za Wolfa. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena bilo je 2:0 kada je Mkhitaryan s ruba kaznenog prostora precizno gađao suprotni kut.

Sve je bilo riješeno odmah na početku drugog dijela kada je stoper Friedrich zabio za 3:0 Borussije, a nedugo potom još je jedan pogodak postigao Armenac Mkhitaryan. Lewandowski pet minuta prije kraja zabio novi gol nakon što je izbjegao zaleđe i izbio sam pred Wolfa, a Aycicek je tek smanjio na konačnih 5:1.

Na Volkswagen Areni Wolfsburg je ugostio Mainz i pogocima u drugom poluvremenu odnio sva tri boda. Bio je to dvoboj momčadi koje su na tablici uoči susreta imale isti broj bodova, a zeleni su se sada izjadnačili s Borussijom Mönchengladbach.

Hrvatski napadač Ivica Olić ušao je u igru u 63. minuti umjesto Ivana Perišića i odmah nakon tri minute asistirao je Dostu za drugi gol Wolfsburga. Nedugo prije za 1:0 je zabio Rodriguez iz jedanaesterca. Luiz Gustavo je bio precizan za konačnih 3:0 15 minuta prije kraja. U redovima Mainza na klupi je bio hrvatski vratar Dario Krešić.

U dvoboju dva Eintrachta uspješniji je bio onaj iz Frankfurta. Momčad iz Braunschweiga je primila tri pogotka u prvom poluvremenu i tu je već sve bilo riješeno. Flum, Meier i Aigner su bili strijelci na Commerzbank Areni čime će se njihova momčad malo odvojiti od zone ispadanja.

Hoffenheim je odnio jedan bod u Freiburgu. Domaća je ekipa vodila pogotkom Schmida od 68. minute, ali gosti su izvukli remi nakon što je mrežu Baumanna pronašao Modeste. Freiburg ostaje na 17. mjestu, a u slučaju pobjede HSV-a pada mjesto niže.

• Obrisan korisnik09.02.2014. u 01:59
    Ne, mi smo realni, vi ste samo ciničari ;) A usporedba ti je sve samo kruške i jabuke kako se to kaže. Usporedba bi bila zapravo dobra kad bi BVB imao financijsku moć da parira Bayernu. Jer je takva stvar u tvojim usporedbama Barca je financijski na istom stupnju kao i Real, Chelsea kao United itd... [više na forumu]
  • gerrard09.02.2014. u 00:51
    vi bavarci niste nerealni, nego puno nerealni...pa hummels je gotvo potjeran iz bayerna(bio višak i moro je otić), i ti sad to uspoređuješ sa ovim tranferom lewandovskog..tu stvarno nema nikave poveznice osim da su sudjeluju bayern i dortmund..pa dortmund je jedina konkurencija bayernu i tebi je... [više na forumu]
    gerrard
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 22:43
    Nemoj napadati čovjeka, nije on nikoga vrijeđao. Iako ima puno onih koji vrijeđaju Lewandowskog i Bayern zbog ovog transfera, bez ikakvog razloga, još od prvih spekulacija o ovom transferu od prije godinu dana. S time se nikako ne slažem i to nije u redu. Dali tko prigovara Cityu ili Chelseau koji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 21:38
    Koje je opravdanje za dovodit najbolje mlade talente u europi, hmm, da, nema opravdanja kad se izvode takve gluposti. Najbolje dati svima da igraju do 34 pa da onda moraš dovest 5 igrača odjednom. Jel ti ovo pišeš ozbiljno ili pokušavaš biti trollčina?
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 20:21
    Joj vidi što se sletili branit Bayern.Meni Bayern kao klub sasvim ok.Igrači sve svjetske klase ali realno svi znamo da je Pep doveden da Bayern bude ko Barca.Da dominira i to sa stilom.Ali Gotze, Alcantara koje je opravdanje za njih?