Liga prvaka - Skupina A, 8. kolo, 08.02.2014, 18:00 h
RK Zagreb 33:27 Motor Zaporožje
Motor Zaporožje

Zagrebaši nošeni Ivićem, Horvatom i Šandrkom zaustavili Motor Zaporožje

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 08.02.2014.

Momčad CO Zagreba upisala je ove subote pred svojim navijačima sjajnu, sigurnu te itekako važnu pobjedu nad rukometašima ukrajinskog Motor Zaporožja. Predvođeni odlično raspoloženim vratarem Ivićem, kao i kapetanom Horvatom te lijevim vanjskim Šandrkom Zagrebaši su u nastavku susreta pokazali što sve znaju te su osigurali uistinu vrijedna dva europska boda.

CO Zagreb - Motor Zaporožje 33:27 (16:16)

8. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 6579
Suci: Horaček/Novotny (Češka)

CO Zagreb: Ivić (15 obrana), Stevanović; Brozović, Stepančić 4, Matulić 1, Šprem 2, Čorić 2, Šebetić, Horvat 8, Šandrk 9, J. Valčić, T. Valčić 1, Mandalinić 2, Obranović 1, Vuglač 3, Kovačević
Trener: Boris Dvoršek

Motor Zaporožje: Štochl (11 obrana), Koshovy (2 obrane); Kubatko 3, Evdokimov 1, Skopintsev 1, Ševeljev 1, Aflitulin 2, Gurkovsky, Gorbačov, Kurilenko, Žuk, Semikov 3, Perez 2, Ostrouško 1, Onufrienko 7, Burka 6
Trener: Sergej Bebeško

Sedmerci: CO Zagreb: 3/3; Motor Zaporožje: 4/6
Isključenja: CO Zagreb: 12 min.; Motor Zaporožje: 12 min.
Crveni karton: CO Zagreb: Vuglač (52. min) ; Motor Zaporožje: -

Rukometaši CO Zagreba zakoračili su ove subote u veliku europsku borbu koju je donio nastavak rukometne sezone. Naime, na parket zagrebačke Arene stigla je ekipa ukrajinskog Motor Zaporožja koja je Zagrebašima uporno htjela poremetiti planove i zaustaviti ih na njihovu europsku putu, no aktualni hrvatski i regionalni prvak naporno se pripremao tijekom zimske stanke te je pred svojom publikom žarko želio slavlje u Ligi prvaka vrijedno dva velika boda i nastavak nade u prolazak dalje u osminu finala najelitnijeg europskog rukometnog natjecanja.

Trener CO Zagreba Boris Dvoršek na teren je u obrambeni sastav poslao iskusnog vratara Ivana Stevanovića ispred kojeg su se našli Lovro Šprem, Teo Čorić, Tonči Valčić, Josip Šandrk, Luka Šebetić te kapetan Zlatko Horvat.

Zanimljivo i borbeno bilo je od prve minute dvoboja u Areni kojeg otvara Sergii Burka pogotkom za uvodnih 1:0 nakon čega na suprotnoj strani Šebetić ne biva uspješan. Odmah to, međutim, kažnjavaju i koriste Ukrajinci koji se preko Sergija Onufrienka odvajaju na 2:0, dok za prvi domaći pogodak zaslužan biva Šandrk. Na novih +2 tada odmah povisuje Burka da bi kapetan Horvat lijepim lobom s krila vratio svoju momčad nanovo na minus jedan, a Šandrk poravnao rezultat na 3:3.

Ukazao se tada među ukrajinskim vratnicama Richard Štochl koji nekoliko puta remeti planove i pokušaje Zagrebaša što, pak, njegovi suigrači koriste kako bi se ponovno odvojili (6:4). Vrijeme je potom ipak bilo za novi povratak u igru domaćina kod kojeg se raspoloženima i dalje pokazuju Šandrk i Horvat, a proradila je tada i obrana te siguran domaći blok.

Igralo se potom pogodak za pogodak sve do ulaska u završnicu prvoga dijela u koju Motor ulazi s novom prednošću (10:8, 11:9). Napeto je stoga bilo do isteka 30. minute kada je na parketu zagrebačke Arene proradio mladi Filip Ivić, a pridružili su mu se potom i Luka Stepančić i Stipe Mandalinić za novo poravnanje rezultata (14:14) koje se održalo do odlaska na odmor (16:16).

Odlične su bile uvodne minute nastavka, naime, mladi Ivić nastavlja sa sigurnim obranama pa tako uspješan biva i u obrani ukrajinskog sedmerca, dok Stepančić to koristi kako bi u 33. minuti susreta po prvi puta doveo Zagrebaše u vodstvo (18:17). Probudili i razbudili su se tada i navijači koji su lijepo podržali svoje momke na terenu, no gosti su se ponovno pokazali boljim te su ubrzo preokrenuli rezultat u svoju korist (20:18). Uspješni su ovoga puta bili Vladislav Ostrouško, Egor Evdokimov te Onufrienko, a pripomogao im je i novi vratar na ukrajinskome golu Valentin Koshovy.

Nakon niza isključenja na obje strane vrijeme je bilo da Šprem osigura novo izjednačenje (21:21), ali i da odmah potom gostujuća momčad ubrza ritam i ponovno se odvoji na sigurnijih +2. Zagrebaši su stoga još jednom morali u lov na poravnanje rezultata, a uspješni u tom naumu ovoga puta bivaju Jerko Matulić, kao i drugo Zagrebovo desno krilo, kapetan Horvat, dok Šandrk potom trese mrežu Motora za novo domaće vodstvo.

Na ukrajinskome putu tada se nanovo nalazi odlično raspoloženi Ivić, dok zimsko pojačanje hrvatskog prvaka, Mario Vuglač, dva puta lijepo prolazi kroz suparničku obranu na prvih domaćih +3 u susretu (26:23). Gostujući post prekida Burka, no motivirani su potom domaći rukometaši, ubacuju u brzinu više u napadu te se pokazuju koncentriranijima u obrani, a sve to kako bi s uistinu sjajnih 29:24 i +5 ušli u završnicu dvoboja.

U posljednjih pet minuta igre Ivić nije stao s odličnim reakcijama, a iako njegov suigrač iz juniorskih reprezentativnih dana, Vuglač, dobiva izravni crveni karton, to nije poljuljalo Zagrebaše na njihovu putu k slavlju. Šandrk tako postavlja vodstvo 31:25, dok prednost od šest pogodaka potom održava Čorić. S linije sedam metara tada siguran biva Alexander Semikov, dok konačnih 33:27 postavlja Šandrk čime CO Zagreb nastavlja svoju borbu osminu finala Lige prvaka.

• Torca-Dubrava09.02.2014. u 11:45
    .....Bravo...momci...... .....drž se jozo .šandrče............nemoj se ozljediti..........
    Torca-Dubrava
  • đomla08.02.2014. u 20:22
    Bravo Šandrku, nakon ozljeda vrhunska predstava u jako bitnoj tekmi. Joža je najavio jučer kako gledatelji još nisu vidjeli najbolje od njega i tip danas odigra na razini pripremnih tekmi za ovu polusezonu..Svaka čast. I Vuglač me kupio svojim prvim pogotkom-obećavajuće. Čestitke struci i igračima.
    đomla
  • sportoz08.02.2014. u 19:55
    Najprije čestitke igračima, borili su se kao lavovi i zaslužili ovu pobjedu. Bilo mi je zanimljivo gledati utakmicu s aspekta igrača koji su bili u Danskoj. Vrlo je zanimljivo da je od tih igrača najbolji bio golman. Golman koji u Danskoj, gdje su nam golmani bili najslabija karika, nije branio... [više na forumu]