Coppa Italia: Fiorentina nadoknadila pogodak zaostatka i postala prvi finalist

Filip Han • srijeda, 12.02.2014.

Fiorentina je kod kuće pobijedila Udinese i plasirala se u finale Coppa Italie. Prva je utakmica završila rezultatom 2:1 za momčad iz Udina, no Fiorentina je uspjela zabiti dva gola u današnjoj utakmici, ne dopustivši pritom Udineseu da unese neizvjesnost u ishod...

Domaći su poveli u 14. minuti susreta kada je lijepim volejem nakon povratne lopte Joaquina zabio Pasqual, što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Udinese je propustio realizirati svoje prilike u prvom poluvremenu, a ni Fiorentina nije uspjela u mrežu poslati nijedan od svojih udaraca, pa je rezultat do odmora ostao nepromijenjen.

Udinese je bio aktivniji u drugom poluvremenu, no ponovno nije uspio zabiti. U 61. minuti vodstvo Fiorentine "podebljao" je Cuadrado odličnim udarcem s dvadesetak metara koji je nezaustavljivo otišao pod prečku. Do kraja utakmice nije bilo novih golova, samo je Udinese ostao bez dvojice igrača. Crvene kartone dobili su Agyemang-Badu i Domizzi. Ukupan rezultat nakon dva susreta iznosi 3:2.

Hrvati u obje momčadi nisu nastupili. Kod Fiorentine za nastup nije konkurirao Ante Rebić, dok su kod Udinesea na klupi ostali Ivan Kelava i Igor Bubnjić.

Fiorentina će u finalu Kupa igrati protiv ukupnog pobjednika utakmica između Napolija i Rome. Roma trenutno ima prednost od 3:2, a uzvrat kod Napolija igra se u srijedu.

• Obrisan korisnik12.02.2014. u 07:49
    ovaj cuadrado je strašan igrač, i to već 2 sezone držio ovaj nivo, čudi me da fiorentina još nije dobila ponudu koju ne može odbiti.. nakon SP će biti kasno za neku normalnu cijenu..ps rebić ima ozlijedu stopala, a ako montella ne zna prepoznati napadača onda ne znam tko bi trebao znati... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.02.2014. u 05:22
    Da ne igra dovoljno to stoji, ali nazvati Montellu glupanom je glupo i neodgovorno, da koji put pogledaš tekmu Fiorentine znao bi o kakvom je treneru riječ, najlakše srat jer si vidio na txt ili flashscoru da nema Rebića u sastavu.
  • Obrisan korisnik12.02.2014. u 03:12
    jJ ne znam šta Rebić treba učiniti kraj ovog čudaka ma glupana Montelle,nisam ni očekivao da će biti prvotimac kraj Gomeza i Rossia!Ali da će imati dovoljnu minutažu i ulaziti s klupe ili kad kad prva 2 napadača budu ozljeđena da će biti prvotimac to jesam očekivao.Ovaj Montella stvarno sere jer... [više na forumu]
  • ZoSo12.02.2014. u 00:29
    Bravo Viole! Ajmo sada po prvi naslov nakon dugo vremena.