Fiorentina
Fiorentina 1:2 Inter
Inter

Filip Han • subota, 15.02.2014.

U jedinoj subotnjoj utakmici 24. kola Serie A Inter je na gostovanju pobijedio Fiorentinu, izravnog konkurenta za četvrto mjesto tablice, čime joj se i približio na pet bodova zaostatka. Milanska momčad slavila je s 2:1, iako je drugi gol bio prilično sporan...

Prva dobra prilika na utakmici bila je Palacijevo djelo kada je u 13. minuti u kontri pogodio stativu, a odbijanac je iz blizine promašio Guarin. Dvije minute kasnije šutirao je i Milito, ali taj je udarac obranio spremni Neto. Palacio je ipak uspio zabiti u 34. minuti utakmice kada je u kaznenom prostoru dočekao dodavanje Guarina, te lagano zabio za vodstvo Intera.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo novih golova, no jedan je stigao već na otvaranju drugog dijela utakmice. Cuadrado je uputio udarac s dvadesetak metara, a niska je lopta prošla Handanoviću ispod ruke, te je rezultat tada iznosio 1:1.

Do 65. minute nije bilo značajnijih prilika, a onda je u jednom Interovom napadu loptu s lijeve strane ubacio Nagatomo, pred golom ju je dočekao Icardi koji je pogodio bliži kut. Gol je priznat, iako se činilo kako je Icardi bio u zaleđu. U narednih pola sata igre nije bilo nekih dobrih prilika, pa se ni rezultat nije promijenio.

Mateo Kovačić i Ante Rebić nisu konkurirali za nastup u ovoj utakmici.

Inter se ovom pobjedom približio Fiorentini na četvrtom mjestu lige, te sada za njom zaostaje pet bodova.

• Obrisan korisnik16.02.2014. u 15:54
    Gle, jedno je biti iza lopte, a drugo je samo mijenjati stranu na 40 metara od gola, bez ikakve primisli o postizanju gola.Kada su u postavi Kuzmanović, Cambiasso i Kovačić, ko bi trebao napraviti razliku? Ko bi trebao preuzeti rizik i povući okomito? Meni je Kovačić drag, jer je izuzetno skroman... [više na forumu]
  • kuky99016.02.2014. u 13:16
    Ček jesi ti gledao Kovačića prošle godine i ove. Pa on je prošle godine sam povukao akcije preuzeo ponekad rizik i istrčao prema naprijed. Problem je trener koji kako je Sky prenosio vikao Kovačiću da ne ne izlijeće prema naprijed, nak stoji iza i prosljeđuje lopte. Što je potpuno krivo jer od Kove... [više na forumu]
    kuky990
  • Obrisan korisnik16.02.2014. u 12:25
    Kod Wengera i Kloppa bi igrao još i manje, daj budite realni. Italija je jedina liga petice gdje Kovačić trenutno može koliko toliko konstantno igrati u nekom od top 5 klubova. Ne idu Mazzarijeve kritike u smjeru da se diskreditira Kovačića, nego da on igrački odraste, da preuzme određene rizike u... [više na forumu]
  • etti16.02.2014. u 12:23
    Vidi se koliko je bitan Inter kad nitko niti ne spominje u komentarima pobjedu iz zaleđa :) Ali da je u pitanju Juve eheheh