Filip Han • nedjelja, 16.02.2014.

Juventus i Napoli opravdali su status favorita u svojim utakmicama u kojima su lako svladali Chievo, odnosno Sassuolo. Lazio je poražen kod Catanije, Parma je visoko svladala Atalantu, a Genoa i Udinese su remizirali. Jedini Hrvat koji je danas upisao minute na travnjaku bio je Josip Radošević...

Juventus je imao lagan posao proitv pretposljednjeg Chieva svladavši ga rezultatom 3:1. Asamoah je bio strijelac prvog gola u 17. minuti susreta, a do kraja prvog poluvremena zabio je i Marchisio. U 51. minuti autogol je dao Caceres čime je smajio prednost svoje ekipe, ali sedam minuta kasnije gol je postigao Llorente nakon čega više nije bilo promjene rezultata.

Ni Napoli nije imao previše problema u gostima kod Sassuola. U 37. minuti Džemaili je zabio nakon asistencije Hamšika za 0:1. Drugi i konačni gol stigao je u 56. minuti, ponovno je asistent bio Hamšik, no loptu je u mrežu ovoga puta poslao Insigne. Napoli je mogao slaviti i sa znatno višim rezultatom, no udarci Džemailija i Mertensa završavali su na prečki i u rukama golmana.

Josip Radošević u igru je ušao u 84. minuti kada je zamijenio Behramija, a do kraja utakmice zaradio je žuti karton.

Lazio je neočekivano visoko poražen u gostima kod Catanije. Domaći su poveli već nakon 40 sekundi utakmice kada je nakon ubačaja Castra pogodio Izco. Lazio je do kraja prvog poluvremena uspio izjednačiti, i to nakon što je Andujar loše reagirao na Maurijev udarac glavom. Catania je ponovno preuzela vodstvo nedugo nakon povratka iz svlačionica kada je ubačaj iz slobodnjaka glavom pod prečku poslao Spolli. Deset minuta poslije Catania je odigrala dobru akciju koju je pogotkom završio Peruzzi za konačnih 3:1.

Bruno Petković nije igrao kod Catanije.

Parma je slavila s visokih 0:4 kod Atalante. Molinaro je započeo niz pogodaka u devetoj minuti. Niz je nastavio Benalouane tek u 74. minuti kada je pogodio vlastitu mrežu, tri minute nakon njega zabio je Cassano, a u sudačkoj nadoknadi utakmice poentirao je i Schelotto.

U igru nisu ulazili ni Marko Livaja kod Atalante, ni Marijan Ćorić kod Parme.

Genoa je uspjela dostići prednost Udinesea dva puta i izvući bod. Udinese je vodio 2:1 nakon prvih 45 minuta igre, golove su zabili Basta i Fernandes, a smanjio je Konate. Muriel je tri minute poslije poluvremena zabio za 3:1, no do kraja utakmice dva je gola zabio i Gilardino i tako svojoj momčadi osigurao remi.

Igor Bubnjić i Ivan Kelava susret su popratili s klupe.

Livorno je ostvario gostujuću pobjedu kod Cagliarija u utakmici u kojoj je sudac triput vadio crveni karton iz džepa. Livorno je poveo u 44. minuti nakon gola Emersona, a u 53. minuti je na 2:0 povećao Paulinho iz penala. U 64. minuti smanjio je Nene, no posao izjednačavanja rezultata otežao je u 71. minuti Conti kada je dobio izravni crveni karton. Do kraja utakmice nije bilo promjene u rezultatu, ali jest u broju igrača Livorna na terenu jer je u 85. minuti drugi žuti dobio Ceccherini, a u 91. izravni crveni Benassi.