Sergio Llull tricama potopio Laboral Kutxu, Estudiantes razbio fenjeraša

Branimir Korać • nedjelja, 16.02.2014.

Odigrana su prva dva susreta 19. kola Lige Endese u kojima su do očekivanih pobjeda stigli gosti. Real Madrid je u Vitoriji bez problema nadjačao Laboral Kutxu dok je njegov gradski rival Estudiantes pregazio u gostima slabi Valladolid...

Madridski Real i dalje je savršen u španjolskom prvenstvu. U 19. kolu upisao je 19. pobjedu, a ona je ovaj put stigla na gostovanju u Vitoriji kod Laboral Kutxe 90:74. nekada je gostovanje u Vitoriji bilo najzahtjevnije u ligi, međutim Laboral Kutxa je zbog rezanja budžeta u sezonu ušla s nešto slabijom momčadi nego ranijih sezona i to se osjeti na rezultatu.

S druge strane izvrsno izbalansirana momčad Reala apsolutno dominira i to je pokazala i u ovom susretu. Domaćin je izdržao 20 minuta, a onda je Real u trećoj četvrtini pobjegao i više nije bilo dvojbi.

Veliku večer imao je Sergio Llull koji je ubacio čak 27 poena uz sjajan šut 3/5 za dva i 7/10 za tri poena, Rudy Fernandez je dodao 17 poena (5/9), a Nikola Mirotić je uhvatio deset skokova. Dontaye Draper je za 13 minuta ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri). U redovima Laboral Kutxe Andres Nocioni je ubacio 14 poena (5/10) uz osam skokova, a po 13 poena su dodali Walter Hodge (6/12) i Fabien Causeur (4/9, pet skokova). Laboral Kutxa je za tricu šutirala 4/21 dok je Real šutirao 13/26 i to je jedan od razloga glatke pobjede gostiju.

Valladolid je potvrdio status najlošije momčadi Lige Endese novim visokim porazom i to na svom parketu protiv pretposljednjeg Estudiantesa. Momčad iz Madrida vrijedi više nego što to pokazuje ljestvica, a dijelom je to potvrđeno i u ovom susretu.

Slabašni domaćin je od početka bio u potpuno podređenom položaju, malo toga mu je polazilo za rukom i nakon što je u prvih deset minuta već ušao u dvoznamenkasti zaostatak, samo je još više tonuo do kraja susreta.

U sastavu Studenata Uroš Slokar je upisao 20 poena (9/16) i pet skokova, Kyle Kuric 15 poena (6/9), a Marko Banić je za 18 minuta ubacio šest poena (2/3 za dva, 0/1 za tri) uz šest skokova. Kod domaćina Danilo Anđušić je ubilježio 17 poena (6/16), a Dimitris Haritopoulos je dodao 15 poena (5/9) i sedam skokova.