Arsenal uzvratio Liverpoolu za poraz u prvenstvu, dalje idu Everton i Sheffield United

Ivan Pavić • nedjelja, 16.02.2014.

Na današnjem, nedjeljnom programu bila su tri susreta FA kupa. Najviše pažnje privukao je susret Arsenala protiv Liverpoola u kojem je prolaz osigurala momčad iz Londona, dok su u preostalim susretima igrači Evertona bili bolji od Swanseaja, a Sheffield United izbacio je Nottingham Forest...

Arsenal je poveo već u 16. minuti nakon pogotka Chamberlaina. Rezultat se do poluvremena nije promijenio, može se napomenuti da je pokazano pet žutih kartona u prvih 45 minuta igre.

Na samom početku drugog poluvremena, točnije u 47. minuti, Chamberlain je pronašao Podolskog koji je postigao pogodak za 2:0. U 59. minuti Liverpool je došao do smanjenja vodstva nakon što je Gerrard postigao pogodak s bijele točke. Do kraja susretat rezultat se nije promijenio pa će tako Arsenal nastaviti natjecanje u četvrtfinalu dok će se Liverpoolovi navijači morati oprostiti od ovog trofeja za ovu sezonu.

Everton je na domaćem terenu pobijedio Swansea 3:1 i također prošao u četvrtfinale FA kupa. Domaći su poveli već u petoj minuti, a strijelac za Everton bio je 203 centimetra visoki napadač Traore iz Obale Bjelokosti. Gosti su izjednačili u 16. minuti pogotkom Jonathana de Guzmana na asistenciju Taylora. Bio je to i rezultat kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Everton je s dva pogotka u razmaku od sedam minuta, od 65. do 72. minute, postavio konačan rezultat utakmice. U 65. minuti strijelac je bio Naismith, a prolazak Evertona potvrdio Baines pogotkom iz najstrože kazne.

Momčad Sheffield Uniteda prošla je dalje pobjedom od također 3:1 nad Nottingham Forestom. Nottingham je otišao na poluvrijeme vodstvom 0:1, a strijelac je bio Paterson u 26. minuti. U drugom poluvremenu Sheffield je okrenuo rezultat i došao do četvrtfinala. Pogodak za izjednačenje postigao je Coady u 66. minuti. Mreže su mirovale do 90. minute kada Sheffield dolazi u vodstvo pogotkom Portera s bijele točke, a konačnih 3:1 postavlja isti igrač dvije minute kasnije.

• Obrisan korisnik17.02.2014. u 10:11
    Naravno ne mislim da voli Arsenal jer se zna da je Manchesterov sudac ali uz poštovanje prema Arsenalu zna se da je najveći rival MU Liverpool pa se trudi to i pokazati kada mu god sudi!
  • Obrisan korisnik17.02.2014. u 10:08
    Webb tradicionalno loše sudi i njegove procjene prekršaja i žutih kartona su smiješne o penalima neću ni pričati a vrhunac arogancije je bio kada je Sterlingovu ruku maknuo sa ramena sa nekakvim izrazom kao da mu se gadi!Umišljenko koji je pun sebe i koji iznova dokazuje da ne voli Liverpool!
  • abou_diaby216.02.2014. u 23:08
    Dobra utakmica, borbena, puno zutih kartona u prvom dijelu.. Liverpool je imao bolje prilike, Sturridge danas nije imao svoj dan, puno toga je promasio.. Chamberlain danas vrhunski odigrao
    abou_diaby2
  • Obrisan korisnik16.02.2014. u 20:39
    Ma dobro, i Liverpool je bio bez Mignoleta, Johnsona, Sakha, Enriquea, Lucasa i Hendersona, sve igrači iz startne postave. Utakmica je bila vrlo dobra, srčana, samo šteta što je Webb tradicionalno pogubio konce.