Caligiuri osigurao Wolfsburgu tri boda u Berlinu

Josip Piršljin • nedjelja, 16.02.2014.

Kompletirano je 21. kolo Bundeslige. Nürnberg je došao do pobjede na gostovanju kod Augsburga i time napustio zonu ispadanja, a na strani je bio uspješan i Wolfsburg koji se popeo na petu poziciju.

Hertha je na Olimpijskom stadionu dočekala Wolfsburg u nadi kako će ga pobjedom preskočiti na ljestvici. Ipak, slavila je momčad Dietera Heckinga i tako se popela na peto mjesto preko Borussije Mönchengladbach. Ivica Olić nije bio u kadru za Wolfsburg, a Ivan Perišić je igrao do 70. minute.

Berlinčani su do vodstva došli u 21. minuti kada je precizan bio Skjelbred, a tu prednost su držali do 58. minute. Tada je izjednačio Knoche na asistenciju Rodrigueza. U utakmici koja je mogla otići na obje strane, spretniji su se pokazali gostujući nogometaši koji su sva tri boda odnijeli lijepim pogotkom Caligiurija desetak minuta prije kraja.

Nürnberg se uspio izvući iz zone ispadanja pobjedom u Augsburgu protiv istoimenog domaćina na SGL Areni. Za tri vrlo važna boda gostujućem sastavu je bio dovoljan jedan pogodak. Augsburg je ipak daleko od opasne zone i ostat će u sredini prvenstvene ljestvice.

Sve do 65. minute na semaforu je stajalo 0:0, a onda je švicarski internacionalac Josip Drmic zabio za vodstvo Nürnberga. Hloušek je nabacio pred gol Manningera, a Drmic je dobro reagirao i glavom pronašao put do mreže. Do kraja dvoboja domaći nisu uspjeli promijeniti ishod.