Široki Partizan, i pun Pionir, držao na "laganoj vatri"

Ivana Karačić • nedjelja, 16.02.2014.

Hrabro su odigrali košarkaši Širokog utakmicu protiv Partizana u Beogradu. Upozorenja trenera Duška Vujoševića da je Široki vrlo neugodna momčad pokazala su se opravdanim. Širokobriježani su u punom Pioniru bili bolji u prvome poluvremenu, bili i u vodstvu, no u nastavku su ipak pokleknuli. Partizan je ostvario veliku dominaciju u skoku i na kraju stigao do 63:58 pobjede. Da su igrači Širokog imali samo malo više koncentracije u reketu, mogli su i do velikog iznenađenja, no njihov uspon forme svakako ohrabruje.

PARTIZAN NIS - Široki Primorka 63:58

(18:17, 31:32, 45:41, 63:58)

ABA liga, 20. kolo.

Beograd, dvorana Pionir, 7.000 gledatelja.

PARTIZAN NIS: Tepić 2, Aranitović, Lauvergne 10 (9 skokova), Pavlović 13, Dallo 6, Milutinov 11, Bogdanović 7 (6 skokova, 4 asistencije), Gagić 6, Musli 6, Šalić, Andrić 2, Bezbradica. Trener: Duško Vujošević

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović, Katić 2 (4 skoka), Mikulić, Ćorić, Bilinovac 2, Bošnjak 10 (3 skoka), Pašalić 2, Jones 16 (3 asistencije), Buva 19 (9 skokova), Rikić 5, Opačak 2. Trener: Jakša Vulić

Skokovi: 39-21

Asistencije: 12-11

Osvojene lopte: 5-5

Izgubljene lopte: 9-7

Osobne pogreške: 19-20

Otvaranje utakmice u punom Pioniru, pred 7.000 gledatelja obilježili su dvojica košarkaša. U prvih sedam minuta od 13 poena Partizana devet ih je ubacio Aleksandar Pavlović, novi košarkaš Partizana iza kojega je i zapažen staž u NBA ligi. Na drugoj strani od deset poena gostiju osam ih je postigao Ivan Buva, pri čemu je pogodio i tri trice. Buvi se u završnici prve četvrtine serijom od pet poena pridružio i Amerikanac Johnathon Jones, pa je prva četvrtina završila minimalnim vodstvom Partizana 18:17.

Pobjednik kupa BiH nastavio je s dobrom igrom i u drugoj četvrtini, preuzeo vodstvo u 13. minuti kad je Domagoj Bošnjak poentirao za 19:21. Široki je najveću prednost dosegnuo u 18. minuti. Dvije trice uvezali su Buva i Bošnjak, pa je semafor pokazivao 25:31. Trener Partizana Duško Vujošević uzeo je minutu odmora i očitao svojim košarkašima lekciju iz obrane. Upozorio ih je nastave li tako igrati u obrani da će izgubiti u utakmicu.

Prvo poluvrijeme završilo je minimalnom prednošću Širokog 31:32, a u nastavku je domaćin bolje krenuo. Serijom 6:0 Partizan je došao do prednosti 37:32, koju je Nikola Milutinov povećao kasnije na 43:36. Partizanove igrače nije služio šut, sve do 35. minute nisu uspjeli pogoditi tricu, pa je domaćin rješenja tražio u reketu. A tu su podbacili Drago Pašalić i Robert Rikić, pa su Partizanovi centri Nikola Milutinov i Đorđe Gagić dominirali.

Široki je i loše gradio reket, dopustio je Beograđanima čak 17 napadačkih skokova i to je teško bilo nadoknaditi vanjskom igrom. Ipak Jones je uspio u 34. minuti poentirati za 49:46, a u 37. minuti Buva je poentirao za 54:52 i vratio utakmicu u krajnju neizvjesnost. Međutim, u zadnje tri minute do tada nezapaženi Bogdan Bogdanović s dva dobra ulaza uspio je Partizanu osigurati pobjedu 63:58. Unatoč porazu Široki nije razočarao, naprotiv pokazalo se da je momčad Jakše Vulića u usponu forme, što je dobar znak uoči važnoga domaćeg susreta s Mega Vizurom iduće subote na Pecari.