Zadar izgubio u Laktašima u utakmici "na refule"

Bernard Jurišić • nedjelja, 16.02.2014.

Zadar se nije uspio s pobjedom vratiti s gostovanja u Laktašima. U utakmici "na refule" Zadrani su tri minute prije kraja bili na zaostatku od samo dva poena, no Gordićeva serija u završnici odvela je Igokeu do pobjede...

Zadar je u Laktašima dobro krenuo predvođen novim razigravačem Markom Lyonsom. U 7. minuti imao je prednost 8:12, ali tada se momčadi Ivana Sunare dogodio prvi od dva velika "blackouta".

Igokea prvu četvrtinu završava serijom 10:2, koju su u još četiri minute druge četvrtine produžili na čak 19:3 za prednost 27:15. Zadar je ipak zaustavio slobodan pad prije poluvremena i na veliki odmor otišao sa zaostatkom od 7 poena (34:27).

Nova crna rupa Zadrana slijedi na otvaranju treće četvrtine. U dvije minute Igokea radi 8:0 i odlazi na 42:27. No, i drugi put Zadar uspijeva "pokrpati rupe", učvrstiti obranu i do kraja treće četvrtine spustiti zaostatak na 47:43.

Tri minute prije kraja Zadar se približio na 51:49, a Igokea tri minute nije zabila iz igre. Nemanja Gordić tada je prelomio utakmicu s pet poena i asistencijom za tricu Dozeta, kojom je Igokea otišla na 59:49 i definitivno riješila pitanje pobjednika.

Gordić je bio prvo ime susreta s 21 poenom, 6 skokova i četiri asistencije i bio je jedini domaći igrač s dvoznamenkastim brojem poena. Štemberger i Jorović su ubacili po 8, Nikolić 7 poena i 11 skokova.

Kod Zadra je najefikasniji bio Josip Sobin s 14 poena i 7 skokova, novi Amerikanac Lyons ubacio je 13 uz tri asistencije, Toni Dijan je zabio 11.

• Obrisan korisnik17.02.2014. u 04:44
    ništa novo... samo kopiraju play by play.. to rade i od tenisa.. odu na rezultati.com i kliknu tijek meča..
  • Obrisan korisnik17.02.2014. u 02:08
    o kojoj utakmici autor piše? 3 minute do kraja zadar je vodio 55:58, a onda je igokea napravila seriju 10:0. play by play na stranici aba lige nije točan jer livescore nije radio cijelu četvrtu četvrtinu. nešto su zajebali.
  • mk1017.02.2014. u 02:06
    Zadar je vodio 58-55, ovaj tok rezultata iz play by play sa stranice lige je kriv. Solidna igra Zadra, Lions bi nakon stotinu promašaja mogao biti prvi Skroćin pogodak na poziciji razigravača, malo razloga za optimizam.