Filip Han • nedjelja, 16.02.2014.

U posljednjim trima utakmicama Ligue 1 Lyon je uvjeljivo pobijedio Ajaccio, Lille se odličnim golom Mendesa spasio od poraza kod Eviana, te je time zadržao treće mjesto lige. Saint Etienne i Marseille također su podijelili bodove...

Lyon je u prvoj utakmici dana dočekao Ajaccio, te slavio bez većih problema. Prvi je gol postigao u 43. minuti Fofana lijepim udarcem s dvadesetak metara koji je otišao pod prečku. Drugi je gol zabijen u 68. minuti nakon što je po lijevoj strani probio Bedimo, te u sredini našao Brianda koji je glavom pogodio prazan gol. U 81. minuti u kaznenom prostoru Lyona dobro se snašao Oliech i smanjio na 2:1, no u 89. zabio je Gomis za konačnih 3:1.

Evian i Lille podijelili su bodove u drugoj utakmici dana. Evian je poveo nakon 15 minuta igre kada je na ubačaj Sougoua visoko skočio Berigaud, te glavom pogodio dalji kut gola. Lille je izjednačio već u 23. minuti. Origi je "vozao" Wassa i zatim precizno pogodio pored nemoćnog Laquaita.

Promjene rezultata nije bilo sve do 62. minute kada je u šesnaestercu rukom igrao Souare za što je sudac dosudio kazneni udarac. Udarac s bijele točke zabio je Mongongu. Utakmica se bližila kraju s rezultatom 2:1 i činilo se da će se Evian dokopati tri boda, a zatim je fenomenalan pogodak zabio Mendes u 93. minuti nezaustavljivo šutirajući s dvadesetak metara za podjelu bodova. <š>

U zadnjoj utakmici kola Marseille je dugo održavao prednost od jednog gola, no na samom kraju Saint Etienne je uspio izjednačiti. U 64. minuti N'Koulou je zabio za Marseille i vodstvo. I u ovoj se utakmici činilo da će taj pogodak biti dovoljan, no u 92. minuti zabio je Brandao i spasio svoju ekipu od poraza.

Bila je to utakmica u kojoj su se ove dvije momčadi izravno borile za četvrto mjesto tablice koje još uvijek drži Saint Etienne. Lyon je odmah iza njih sa 40 bodova, dok Lille i dalje drži treće mjesto lige s tri boda prednosti pred Saint Etienneom.