Ligue 1: Pogodak i dvije asistencije Ben Yeddera u pobjedi Toulousea kod Lorienta

Igor Šestak • subota, 15.02.2014.

Pet utakmica 25. kola francuskog Prvenstva odigrano je u subotu navečer, a domaćini su na samo dva susreta osvojili sva tri boda. Minimalne pobjede ubilježili su Sochaux protiv Guingampa i Reims protiv Bordeauxa. Dvije utakmice nisu imale pobjednika, a najuspješniji gost bio je Toulouse koji je osvojio puni plijen na gostovanju kod Lorienta.

Nogometaši Reimsa ponovno su u pozitivnoj seriji. U 25. kolu Ligue 1 s minimalnih 1:0 pobijedili su Bordeaux i barem se na jedan dan izjednačili s Marseilleom na sjajnom petom mjestu na tablici. Jedini pogodak na utakmici postigao je De Preville u 64. minuti, a bila je to druga uzastopna i ukupno deseta pobjeda za Reims ove sezone. Bordeauxu je ovo četvrti poraz u posljednjih pet utakmica i borba za plasman u europska natjecanja mu je sve dalje. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Domaću pobjedu rezultatom 1:0 upisao je i Sochaux. Vrlo važnu u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Pogodak odluke postigao je Sunzu u 84. minuti i donio Sochauxu drugu pobjedu u posljednja tri nastupa. Za 17. Evianom Sochaux sada zaostaje pet bodova, dok je Guingamp trećim uzastopnim porazom ostao na 16. poziciji s 26 osvojenih bodova.

Montpellier je i u ovom kolu nastavio s neodlučenim ishodima. Odigrao je 2:2 na gostovanju kod Rennesa i remizirao čak 14. put u 25 ovosezonskih utakmica. Susjedi u donjem dijelu tablice odigrali su uzbudljivu utakmicu, a za pobjedom mogu više žaliti igrači Rennesa. Poveli su u desetoj minuti pogotkom Toivonena, a izjednačenje Montpellieru je u 54. donio Congre. Šveđanin Toivonen je svoj drugi pogodak na utakmici postigao u 65. minuti i činilo se kako će to biti pogodak odluke, no u 90. minuti gosti su došli do boda. Za konačnih 2:2 pogodio je Camara.

Još je jedna utakmica završila podjelom bodova. Nice i Nantes odigrali su utakmicu bez golova, čime niti jedni niti drugi ne mogu baš biti zadovoljni. Nantes ne zna za prvenstvenu pobjedu još od 12. siječnja i trenutačno je tek 12. na tablici. Nice je odmah do s identičnim brojem bodova.

Jedina momčad koja se s gostovanja vratila s tri boda je Toulouseova. Na gostovanju kod Lorienta utakmica je dobro krenula za goste i već u 24. minuti stekli su brojčanu prednost, kad je izravni crveni karton zaradio Lorientov Alain Traore. Ipak, prvi pogodak na utakmici postigli su domaći, u 41. minuti preko Lautoe. Toulouse je do izjednačenja stigao u 60. minuti pogotkom Ben Yeddera, a potom je sve proteklo u znaku gostiju. U 73. minuti Ben Yedder je asistirao Aurieru za 2:1, a onda sedam minuta kasnije i Braithwaiteu za konačnih 3:1.