Aix 28:28 Sélestat
Sélestat

Dvoboj bodovno jednakih završio bez pobjednika; remi Aixa i Selestata

Mihaela Bradovski • petak, 21.02.2014.

Pretposljednji dvoboj 16. kola francuskog rukometnog prvenstva odigrale su momčadi Aixa i Selestata, dva sastava s istim brojem bodova. Razlika među njima ostala je jednaka i nakon večerašnjeg dvoboja...

Aix en Provence - Selestat Alsace HB 28:28 (12:11)

Po 11 bodova imali su na kontu Aix i Selestat uoči današnjeg susreta 16. kola, a nakon konačnih 28:28 devetoplasirani Nimes nalazi se na svega bod razlike, dok Tremblayju obje momčadi bježe za četiri boda.

Pogodak vrijedan boda postignut je u samoj završnici, svega tri sekunde prije isteka vremena, a njegov autor Quentin Eymann do tada je redao samo neuspješne pokušaje, njih pet. Za razliku od Eymanna kojem je posljednja akcija donijela jedini pogodak, Michal Salami u strijelce se upisao šest puta uz stopostotnu uspješnost.

Jednako toliko puta precizan je na drugoj strani, u redovima domaćina bio Vladica Stojanović, no on je prema Obradu Iveziću (17 obrana) uputio čak 12 šuteva. Najraspoloženiji pojedinac dvoboja bio je Aixov Luc Tobie s osam zgoditaka.

Upravo je Tobie nakon 14 minuta igre svoju momčad doveo do prednosti od tri zgoditka, pet minuta kasnije postigao je i svoj četvrti pogodak, no bez obzira na njegovo izdanje Aix na odmor odlazi tek s pogotkom prednosti. U trećoj minuti nastavka nakon Ivezićeve obrane mrežu domaćina gađa Olivier Jung i gosti prelaze u minimalnu prednost.

Točno deset minuta kasnije, u 43. minuti Tobie svojim sedmim zgoditkom donosi poravnanje, no Selestat bez obzira na crveni karton Jordana Francois-mariea na ulasku u posljednjih 15-tak minuta minimalnu prednost, kroz igru pogodak za pogodak, uspješno drži sve do posljednje posljednje minute kada za 27:26 još jednom pogađa Tobie.

U istoj minuti u strijelce su se upisali i Freppel te Luka Karabatić kod domaćina, a potom je uslijedio zgoditak Eymanna i još jedno isključenje gostiju; ovoga puta direktan crveni karton zaradio je Đorđe Pešić.

Šesnaesto kolo u subotu će zaključiti Ivry i Cesson.