Ivry 28:28 Cesson Rennes
Cesson Rennes

Pet pogodaka Batinovića u remiju Ivryja i Cessona

Mihaela Bradovski • subota, 22.02.2014.

Remijem između Ivryja i Cessona kompletirano je 16. kolo francuske LNH. S pet je pogodaka u ovoj podjeli bodova sudjelovao i Damir Batinović. Idućeg tjedna na rasporedu je osmina finala Kupa..

US Ivry handball - Cesson Rennes Metropole HB 28:28 (16:13)

Baš poput utakmice između Aixa i Selestata odigrane dan ranije, posljednja u sklopu 16. kola također je završila rezultatom 28:28. Zadovoljniji time svakako može biti domaći Ivry, posljednjeplasirana momčad prvenstva, dok rukometaši Cessona mogu žaliti za punim plijenom koji bi ih primaknuo na bod zaostatka do dvojca na četvrtoj poziciji, Nantesa i Fenixa.

Jedan od raspoloženijih pojedinaca na večerašnjem susretu bio je i hrvatski internacionalac Damir Batinović koji je domaću mrežu gađao pet puta iz osam pokušaja. Jednak broj zgoditaka postigao je i Maxime Derbier, dok su najbolji sa sedam preciznih šuteva bili također Cessonov Romain Briffe, odnosno Jeremy Darras u dresu Ivryja koji je dvoboj završio stopostotan te njegov suigrač Novica Rudović.

Iako je domaći vratarski dvojac Chapon - Gervelas zajedno skupio 16 obrana, četiri više u odnosu na Yanna Gentyja na drugoj strani terena, najslabija momčad lige ipak nije uspjela stići do svoje treće pobjede u sezoni. No i danas osvojeni bod bio joj je dovoljan da uhvati priključak s 13-plasiranim Dijonom te deset kola prije kraja oba kluba iz opasne zone drže šest bodova.

Svoj četvrti pogodak Darras je postigao u 18. minuti dvoboja za prvu veću prednost bilo koje momčadi. Ivry je u tom trenutku poveo s 10:7. Tada dohvaćena prednost nije se dugo zadržala, svega dvije minute kasnije Romain Briffe poravnava na 10:10, no domaćin na odmor ipak odlazi s +3. Novo izjednačenje, ponovno u režiji Romainea Briffea, stiglo je u 38. minuti, a Cesson po prvi puta tri razlike drži na pragu ulaska u posljednjih 10 minuta.

Za 24:21 svoje momčadi pogodio je Igor Anić, no zahvaljujući gostujućem periodu bez pogotka od 53. do 59. minute sastav Ivryja iskorištava priliku za povratak, a odluka o podjeli bodova stiže 40-tak sekundi prije kraja nakon sedmog zgoditka Rudovića. Do kraja su oba sastava uspjela uhvatiti tek jedno isključenje.

Idući tjedan donosi pauzu u francuskom prvenstvu, na redu su utakmice osmina finala Kupa. U srijedu, 26. veljače na teren će izaći momčadi Chamberyja i Nimesa, dan kasnije rezerviran je za dvoboje između Dijona i Chartres-Mainvilliersa te Dunkerquea i Nantesa. U petak će se odigrati tri utakmice: Saint Raphael - Aix, Fenix - Pontault-Combault i Tremblay - Selestat, subota donosi susret između Billerea i Cessona dok sve zatvara okršaj između prošlogodišnjih finalista Montpelliera i PSG-a.