Marseille 1:0 Lorient
Lorient

Marseille potvrdio dobru formu pobjedom protiv Lorienta

Branimir Korać • subota, 22.02.2014.

Marseille već neko vrijeme ne zna za poraz i podignuo se u odnosu na sporiji početak sezone. U 26. kolu francuskog prvenstva ugostio je momčad Lorienta i slavio s minimalnih 1:0...

Iako je Lorient udaljen od pozicija koje vode u Europu, ali i od pozicija koje vode u Ligue 2, na Velodromu je odigrao dobru utakmicu i dugo držao Olympique Marseille u neizvjesnosti. Ipak, na kraju je domaćin stigao do tri boda.

Ova tri boda puno znače Marseilleu koji se približio trećeplasiranom Lilleu na dva boda i tako poboljšao šanse da vidi Ligu prvaka i sljedeće sezone.

Utakmica protiv Lorienta nije baš počela po željama domaćina. U prvom poluvremenu gosti su bili opasni i prijetili su preko Aliadierea i Aboubakara, ali mreža Stevea Mandande je ostala nedirnuta.

Na odmoru je došlo do promjene taktike, ali i pristupa domaćih igrača i Olympique je u drugom dijelu zaigrao otvorenije i angažiranije što mu se isplatilo.

U 82. minuti domaćin je napokon uspio probiti Lorientovu obranu i stići do pobjedničkog gola zahvaljujući Andre-Pierreu Gignacu.