Ligue 1: Bez pogodaka u okršaju Lillea i Lyona, Rennesu vrijedna gostujuća pobjeda

Igor Šestak • nedjelja, 23.02.2014.

Utakmicom Lillea i Lyona okončano je 26. kolo Ligue 1. Okršaj koji je najavljivan kao derbi kola nije ispunio očekivanja i na semaforu je svih 90 minuta ostalo 0:0. Ranije u nedjelju Rennes je odličnom partijom stigao do uvjerljive pobjede kod Nantesa rezultatom 3:0...

Nantesovoj crnoj seriji ne nazire se kraj. Momčad koja je u jesenskom dijelu natjecanja u Ligue 1 izgledala vrlo dobro i kao kandidat za plasman u europska natjecanja, osvojila je samo dva boda u posljednjih šest utakmica, a za pobjedu ne zna od 12. siječnja. Posljednji u nizu neuspjeha Nantes je doživio u nedjelju na svom La Beaujoireu. Ove sezone neuvjerljivi Rennes slavio je s čak 3:0.

Tradicionalno, Rennes nije dobro prolazio na gostovanjima kod Nantesa, no ovoga je puta bilo drukčije. Stigao je do svoje četvrte pobjede u povijesti na ovom terenu, ali i najuvjerljivije do sada. Za vodstvo gostiju pobrinuo se Ntep u 16. minuti udarcem s lijeve strane kaznenog prostora domaćina. Deset minuta kasnije zatresao se i okvir domaćeg gola nakon udarca Toivonena, a ubrzo nakon toga još je dva puta prijetio Ntep. Od prilika Nantesa valja izdvojiti udarac Gakpea iz 28. minute koji je odsjeo na gredi.

U nastavku utakmice Rennes je obrambeno djelovao vrlo uvjerljivo i nije dozvoljavao prilike domaćim igračima, a vodstvo je udvostručio vrlo lijepim pogotkom Konradsena u 63. minuti. Dobru partiju odigrao je Toivonen, a okrunio ju je pogotkom za konačnih 3:0 u posljednjoj minuti utakmice. Ovom pobjedom Rennes je još malo pobjegao od zone ispadanja i približio se sredini tablice te se po broju bodova izjednačio s Nantesom koji drži 13. poziciju.

U večernjem terminu odigrana je utakmica između Lillea i Lyona. Trebao je to biti pravi derbi kola, sudar treće i šeste momčadi lige, važan okršaj u borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja. Međutim, ovaj dvoboj nije opravdao očekivanja. Nakon nešto više od 90 minuta žestoke borbe na stadionu Pierre-Mauroy mreže su ostale nedirnute i svakoj je momčadi pripao po bod.

Prilika je bilo na obje strane, no Lille je generalno bio nešto bolja momčad. Najbliže pogocima momčadi su došle kad su Lilleovom Kjaeru i Lyonovom Grenieru udarci zaustavljeni praktički na gol-crti.

Ovim bodom Lille se vratio na treće mjesto koje mu je privremeno oteo Saint-Etienne, ali sada spomenute klubove dijeli upravo taj jedan bod, dok je Marseille samo tri boda od treće pozicije. Lyon se mogao dodatno približiti tom društvu da je slučajno upisao pobjedu, no nakon svog osmog remija u sezoni na kontu ima 41 bod, pet manje od trećeplasiranog Lillea.