Zadrani poraženi i u Skoplju, još jednom presudilo loše drugo poluvrijeme

Branimir Korać • subota, 22.02.2014.

Košarkaši Zadra ostaju na dnu ABA lige i nakon 21. kola. U ovom kolu poraženi su na gostovanju kod MZT-a u Skoplju i to još jednom uz pad u igri u drugom poluvremenu kada je domaćin otišao do pobjede 78:69...

Sezona košarkaša Zadra nije ocrtana svijetlim tonovima i u ABA ligi se redom nižu porazi. Novi je stigao na gostovanju u Skoplju kod MZT-a gdje su Zadrani izgubili 78:69 iako su u prvom dijelu utakmice bili potpuno ravnopravan protivnik.

Još jednom su Zadrani u nastavku susreta pokazali napadačke slabosti, protivnik je za to vrijeme pronalazio način za razbijanje njihove obrane i to je dovelo do novog poraza.

Početak susreta nije bio loš, u utakmici koja nije obilovala kvalitetom, Zadar je dobro krenuo i imao je prednost 26:19, ali Stefan Sinovec i Ivan Marinković uspjeli su vratiti MZT u utakmicu.

Na poluvrijeme se ipak otišlo s prednosti Zadrana zahvaljujući trici Marka Šutala u posljednjim trenucima prvog dijela i Zadar je imao vodstvo 49:39.

No prema već toliko puta viđenom scenariju ove sezone, drugo poluvrijeme proteklo je u znaku protivnika.

U početnim minutama drugog dijela MZT je preuzeo vodstvo, a zatim se serijom 8:0 odvojio po prvi put u susretu na dvoznamenkastu prednost povevši 55:44.

U posljednjoj četvrtini Zadar je pokušao doći do preokreta, Mark Lyons i Ive Ivanov su ga približili domaćinu, a na dvije minute prije kraja Josip Sobin je smanjio na dohvatljivih 73:69.

MZT nije iskoristio sljedeći napad i Zadar se mogao dodatno približiti, ali Šutalo radi prekršaj u napadu, na drugoj strani ubacuje Damjan Stojanovski da bi poslije novog promašaja Šutala, Sinovec ubacio tricu za konačnih 78:69.

Najefikasniji u redovima Zadra bio je Mark Lyons sa 17 poena, ali uz veliku potrošnju lopti i šut 4/12 za dva te 1/4 za tri čemu je pridružio i četiri izgubljene lopte. 15 poena (3/6) dodao je Marko Šutalo.

U domaćem sastavu Ivan Marinković je ubacio 15 poena (7/9) uz šest skokova, a po 12 poena su dodali Stefan Sinovec (4/12, šest asistencija) i Todor Gečevski (4/8, osam skokova).

• litleben23.02.2014. u 07:50
    Sve je isto, jedino što sada drugi čovjek, širi ruke kraj terena.
    litleben
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 01:02
    prestao? pa Cibonin poraz od Mege Vizure se prikazao kao namjerno rušenje hrvatskih klubova kako bi bili šerif u svojoj državi..
  • nestashko_nestashni23.02.2014. u 00:17