Nurkić i Smith odveli Cedevitu do vrlo važne pobjede u Kragujevcu

Branimir Korać • subota, 22.02.2014.

Košarkaši Cedevite odličnim nastupom u drugom poluvremenu slomili su otpor Radničkog i iz Kragujevca odnose pobjedu. Vrlo važna pobjeda za momčad Cedevite koja ju je potpuno približila cilju, a to je plasman na završni turnir ABA lige...

Dvije momčadi koje su ostale bez prolaska u sljedeću rundu Eurokupa susrele su se u subotu navečer u Kragujevcu. I Cedevita i Radnički su imali priliku pobjedama osigurati prolazak u sljedeću rundu Eurokupa, ali su poraženi od Lietuvos Rytasa, odnosno Albe u gostima te se mogu u potpunosti okrenuti ABA ligi.

Dok je Cedevita debelo u igri za odlazak na završni turnir, Radnički je u sredini ljestvice, još uvijek nije osigurao ostanak, ali trebao bi se dogoditi značaj preokret da Kragujevčani padnu toliko nisko.

Gosti su tako imali motiv više, iskoristili su i probleme Radničkog i u drugom poluvremenu vrlo kvalitetnom igrom otišli do pobjede.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta ravnopravnu borbu u kojoj Radnički nije dopuštao Cedeviti odvajanje, a onda su u drugom dijelu stvari sjele na svoje mjesto.

Cedevita je prvenstveno podignula igru u obrani, Nolan Smith i Jusuf Nurkić odradili su dobar posao u napadačkom dijelu i Radnički je počeo padati.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Cedevite 35:32 da bi već u sedmoj minuti drugog dijela Repešina momčad imala visokih 53:37.

Do kraja susreta nije bilo nikakvih problema za hrvatskog predstavnika koji je mirno priveo meč kraju i ubilježio na kraju visoku pobjedu 78:61.

Cedevita je imala apsolutnu nadmoć u skoku s čak 48 uhvaćenih skokova za razliku od domaćih 18, a predvodili su je Nolan Smith sa 17 poena (7/13) i sedam skokova te Jusuf Nurkić sa 16 poena (5/7) i čak 15 skokova. Kod Radničkog Marko Brkić je ubacio 16 poena (4/9), a Marko Marinović je dodao 12 (3/7) uz osam asistencija.

• narada10823.02.2014. u 11:49
    Nurky voli košarku - a mi volimo Nurky-a.
    narada108
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 07:14
    Nurkić 15 skokova za 20 minuta ! Močno. Pod košem su najjači u ligi. Evo i Smith je proigrao. I točno... to bodovanje u košarci nema nikakvog smisla. Omjer pobjeda i poraza je dovoljan. I puno jasnije.
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 06:19
    kad ćete napokon počet stavljat u tablicu omjer pobjeda i poraza, a ne bodove? čemu uopće služe bodovi u košarkaškim tablicama? pogledajte malo tablice nba, eurolige ili aba lige, svugdi su napisani omjeri pobjeda i poraza, a ne bodovi
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 01:25