Evian 2:0(0:0) Nantes
Nantes

Josip Piršljin • petak, 28.02.2014.

27. kolo Ligue 1 otvorili su 17. i 14. momčad na tablici. Evian je u Annecyju dočekao Nantes i nakon gotovo tri mjeseca konačno uspio pobijediti.

Evian je posljednji put u francuskom prvenstvu pobijedio 4. prosinca prošle godine, i to aktualnog prvaka i lidera PSG. No, nakon toga uslijedilo je deset utakmica bez slavlja, a taj negativan niz prekinut je u 27. kolu protiv Nantesa.

Jedan crni niz je prekinut, no onaj Nantesov je nastavljen. Kanarinci su porazom u Annecyju došli do brojke od sedam susreta zaredom bez pobjede u Ligue 1. U jednom trenutku sezone činilo se kako će se do posljednjeg kola boriti za europske pozicije, ali sada je izvjesnije kako će pokušavati izbjeći borbu za ostanak.

U prvom poluvremenu utakmice na Parku sportova nije bilo golova niti na jednoj strani. Mreža se prvi put zatresla u 61. minuti kada je loptu na centar morao poslati Nantesov vratar Riou.

Za početno vodstvo igrača u ružičastom zabio je Barbosa na asistenciju Sorlina, a 15 minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Danski nogometaš Wass je izveo slobodni udarac s više od 20 metara i pogodio mrežu Nantesa za, pokazat će se, konačan rezultat.