Vuković i Blažičko predvodili Lübbecke do pobjede, Melsungen iznenadio Kiel

Danijela Lemaić • subota, 01.03.2014.

U sklopu 24. kola rukometne Bundeslige u subotu je odigrano prvih šest utakmica u kojima su do uvjerljivih pobjeda stigli Rhein-Neckar Löwen, Lübbecke, Frisch Auf Göppingen, Magdeburg i Minden, dok je u vrlo uzbudljivom dvoboju Melsungen uspio pronaći rješenje za Kielovu obranu te tako upisao pobjedu nad vodećom ekipom tablice.

TuS N-Lübbecke - ThSV Eisenach 24:21 (12:8)

Momčad Dirka Beuchlera ugostila je pretposljednju momčad tablice protiv koje je htjela osvojiti nova dva boda nakon što je upisala poraz od Flensburga u prošlom kolu.

Početak dvoboja označio je sedmerac Lübbeckea kada siguran biva Dennis Wilke za 1:0, a ubrzo stiže i prvi gol Eisenacha za poravnanje rezultata. Igralo se pogodak za pogodak sve do osme minute kada s dva uzastopna zgoditka Wilkea domaćin odlazi na plus dva (5:3). Odličnom reakcijom Nikole Blažička u 15. minuti susreta domaćin ostavlja protivnika na minus četiri (4:8) i tu razliku zadržava sve do isteka 30. minute kada semafor pokazuje 12:8 za domaćina.

U drugom dijelu Eisenach se lagano vraća u igru te pogodcima Aivisa Jurdzsa smanjuje svoj zaostatak na minus dva (10:12). Budi se tada gostujuća momčad i preko Drage Vukovića, Tima Remera i Jensa Schöngartha vraća svoju prednost na plus pet (18:13). Nakon toga ekipa Eisenacha nije imala priliku vratiti se u igru stoga je upisala svoj 18. poraz u Bundesligi rezultatom 24:21 za Lübbecke.

Lübbecke je do pobjede nosio Drago Vuković sa sedam pogodaka, dok je vratar Nikola Blažičko upisao 14 obrana. Kod poraženih najbolji je bio Aivis Jurdzs koji je upisao sedam golova.

Rhein-Neckar Löwen - TSV Hannover-Burgdof 36:19 (18:7)

Na terenu SAP Arene ove subote sastali su se RN Löwen i Hannover, sedma ekipa tablice. U prvom susretu, u sklopu sedmog kola Bundeslige, Lavovi su bili itekako uvjerljivi, naime, slavili su s 38:26 stoga je bilo za očekivati kako će i ovoga puta svladati ekipu Christophera Nordmeyera.

Susret je pogotkom otvorio Vasko Ševaljević za 1:0 gostiju, ali s druge strane odmah mu odgovara Gedéon Guardiola za 1:1. Nakon toga kreće rukometna lekcija Lavova koji već u 20. minuti igre preko pogotka Sergeja Gorboka dolaze na 11 golova prednosti (16:5). Post kod Hannovera prekida Runar Karason za 16:6, dok s dva uzastopna pogotka RN Löwen prednost podiže na +12 (18:6) da bi za 18:7 prije odlaska u svlačionice zabio Andre Joakim Hykkerud.

U nastavku susreta prednost ekipe Gudmundura Gudmundssona samo je rasla, tako je u 45. minuti dvoboja imala čak 13 golova prednosti (28:15). Povremeno pronalaze put do Löwenove mreže igrači Hannovera, a posljednji zgoditak na utakmici, ujedno i počasni za Hannover daje Mait Patrail za konačnih 36:19.

U redovima pobjednika najbolji je bio Gedéon Guardiola sa šest pogodaka, Niclas Landin je obranio 11 lopti, dok Roko Peribonio nije bio u sastavu. Kod Hannovera najefikasniji je bio Lars Lehnhoff s pet postignutih golova, dok je vratarski tandem Martin Ziemer-Nikolai Weber sakupio osam obrana.

MT Melsungen - THW Kiel 30:29 (15:13)

Vodeća momčad tablice i njemački prvak stigao je u goste Melsungenu, trenutno šestom na tablici. U susretu koji nije obećavao preveliko iznenađenje, upravo je do njega došlo te je Kiel upisao svoj treći poraz u Bundesligi.

Susret je krenuo vrlo borbeno s obje strane, a golovi su se nizali jedan za drugim. Prvo vodstvo imao je Kiel te je za 4:3 pogodio Filip Jicha. Nije dugo trebalo igračima Melsungena da sustignu rezultat i sami preuzmu vodstvo, tako za 5:4 zabija Michael Allendorf nakon čega Philipp Müller podiže na plus dva. Tu je ekipa Alfreda Gislasona krenula loviti svog domaćina, ali u tome nije uspjela. Predvođen odličnim reakcijama vratara Mikaela Appelgrena Melsungen ubrzo odlazi i na plus četiri (14:10). Do kraja prvog poluvremena Kiel uspijeva svoj zaostatak smanjiti na dva pogotka stoga se u svlačionice odlazi s 15:13 za Melsungen.

U nastavku dvoboja Melsungen povećava svoje vodstvo te sjajnim pogotkom Müllera ponovno ostavlja Kiel na minus četiri (18:22). Držao je Melsungen svoje vodstvo sve do 55. minute kada se s par sjajnih akcija u igru vraća gostujuća ekipa i pogotkom Arona Palmarssona poravnava rezultat (27:27). U infarktnoj završnici gdje se minimalno vodstvo prebacivalo s jedne na drugu stranu odličnom reakcijom čuvara mreže Appelgrena Melsungen dolazi do prilike otići na plus dva u čemu i uspijeva, naime, sigurni bivaju Malte Schröder i Johannes Sellin za 30:28. Posljednji pogodak na utakmici pogađa Kielov Niclas Ekberg za 30:29.

Michael Allendorf u pobjedu svoje momčadi ugradio je osam pogodaka, dok je vratar Mikael Appelgren sačuvao čak 21 Kielovu loptu. Kod njemačkog prvaka najbolji je bio Marko Vujin s devet pogodaka, dok je pet upisao Dominik Klein.

Bergischer HC - TSV GWD Minden 20:24 (11:10)

Nakon što je u prošlom kolu iznenađujuće slavila nad Füchse Berlinom, ekipa Mindena znala je kako ne smije podcijeniti 14. ekipu tablice koja joj je u prvom susretu uspjela otkinuti bod.

Prvo poluvrijeme odlično su otvorili domaćini, naime, već u osmoj minuti imali su pet golova prednosti (6:1) što je natjeralo trenera Mindena Gorana Perkovca da pozove minutu odmora nakon koje su gosti ubrzali tempo i krenuli u lov na izjednačenje. Aljoscha Schmidt tako pred kraj prvog dijela smanjuje zaostatak Mindena na samo jedan gol (9:10) da bi s linije sedam metara bio siguran Alexander Oelze za 11:9, dok za 11:10 zabija Nenad Bilbija.

S prvom minutom drugog poluvremena Minden dolazi do prvog izjednačenja (11:11), a zatim i do 13:13 nakon čega je gostujuća ekipa prebacila u višu brzinu. Ubrzo se, preko pogodaka Christopha Steinerta i Aleksandra Svitlice, odvojila na plus tri (16:13). U 44. minuti do tada najbolji Mindenov strijelac Steinert dobiva crveni karton što dobro iskorištavaju domaćini te dolaze u priključak (16:16). U posljednjih deset minuta ponovno pojačava tempo Minden i ne dopušta Bergischeru da se približi, stvara razliku od četiri pogotka (24:20) i privodi susret kraju u svoju korist.

Kod Mindena najefikasniji je bio Aljoscha Schmidt sa sedam pogodaka, dok je pet zabio Christoph Steinert. Kod domaćina najbolji su bili Viktor Szilagyi i Alexander Oelze svaki s po pet golova. Duje Miljak nije bio u sastavu kod domaćina.

TBV Lemgo - SC Magdeburg 26:29 (12:15)

Sraz dvije susjedne momčadi na tablici osigurao je još jedan zanimljiv dvoboj u 24. kolu rukometne Bundeslige u kojem se Magdeburg osvetio za poraz iz sedmog kola kada ga je na domaćem terenu Lemgo pobijedio 34:33.

Prvih 12 minuta susreta igralo se u egalu sve dok preko Roberta Webera i Bartosza Jureckog gosti odlaze na plus dva (7:5). Držao je Lemgov protivnik tu rezultatsku razliku sve do 29. minute kada za vodstvo od tri pogotka ponovno pogađa Jurecki (15:12) nakon čega se odlazi na odmor.

U nastavku, nakon što za 16:14 zabija Stefan Kneer, bude se golmani s obje strane stoga mreže miruju punih pet minuta. Post od pogodaka prekida Weber koji tako ostavlja Lemgo na minus tri (14:17). Budi se tada Lemgo i brzim pogodcima dolazi do izjednačenja (21:21) što tjera Magdeburg da ubrza ritam te se ubrzo ponovno odvojio na plus dva (23:21), a zatim i na plus četiri (26:22). Ta razlika držala se sve do posljednje minute kada za smanjenje zaostatka na minus tri i konačnih 26:29 pogađa Julian Possehl.

Kod slavljeničke momčadi najbolji je bio Robert Weber koji je Lemgovu mrežu zatresao osam puta, dok je šest pogodaka imao Stefan Kneer. Kod Lemga najbolji strijelac je bio Rolf Hermann s pet golova, dok su jedan manje upisali Hendrik Pekeler, Jens Bechtloff i Arnoldus Haenen.

TV Emsdetten - Frisch Auf Göppingen 27:32 (10:15)

Posljednja momčad tablice ugostila je Göppingen, trenutno 14. ekipu Bundeslige koja ju je u prvom susretu uvjerljivo svladala s deset pogodaka razlike stoga je ekipa Velimira Petkovića znala da je ne čeka težak susret.

Od prvog sučeva zvižduka poveli su gosti te su već u 15. minuti imali četiri gola prednosti (8:4). Preko pogotka Steffena Lokkeboa Göppingen ostavlja svog domaćina na minus pet (5:10). Držali su tu razliku gostujući igrači i do isteka 30. minute kada je semafor pokazivao 15:10.

Nastavak susreta donio je još bolju igru Göppingena te je tako u 38. minuti imao vodstvo od plus osam (23:15). Pred kraj susreta usporava igru te tako dopušta Emsdettenu da smanji svoju razliku na minus pet (26:31). Posljednje pogotke na utakmici daju Evgeni Pevnov, kao i Ernir Arnarson za konačnih 32:27.

U redovima domaćina najbolji je bio Janko Božović sa sedam pogodaka. Kod Göppingena najefikasniji je bio Dragos-Nicolae Oprea s pet zgoditaka, dok su jedan manje upisali Tim Kneule i Felix Lobedank.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310