Balingen neočekivano uzeo bod Hamburgu, Flensburg uvjerljivo svladao Füchse Berlin

Danijela Lemaić • nedjelja, 02.03.2014.

Nedjeljno popodne bilo je rezervirano za nova dva susreta u sklopu 24. kola rukometne Bundeslige. U obje utakmice prvo poluvrijeme donijelo je mnoge neočekivane situacije, dok je u drugom dijelu Flensburg u potpunosti nadigrao Füchse Berlin, a Hamburg u vrlo uzbudljivoj borbi na kraju podijelio bodove s Balingenom. Dvoboj Balićevog Wetzlara i Gummersbacha će se, pak, odigrati u travnju.

HSV Hamburg - HBW Balingen-Weilstetten 26:26 (11:12)

S obzirom na to da je gost Hamburga 16. na tablici, momci Martina Schwalba očekivali su lagan dvoboj, ali ekipa Balingena je još u prošlom kolu pokazala jako dobru igru i slavila nad Hannoverom, a ovoga puta gotovo im je to pošlo za rukom i s Hamburgom. U napetom dvoboju domaćin je četvrti put ove sezone podijelio bodove.

Obje ekipe krenule su u žestokom ritmu, a Balingen je vrlo dobro držao korak uz aktualnog europskog klupskog prvaka. Igralo se u egalu veći dio prvog poluvremena sve do pogotka Rolanda Schilingera za 7:6 koji potom krade loptu Adrianu Pfahlu i dodaje Felixu Königu za plus dva (8:6). Do 29. minute Balingen je držao svoje vodstvo, a da u svlačionice Hamburg otiđe s minimalnim zaostatkom pobrinuo se Andreas Nilsson koji biva siguran za 11:12.

U nastavku susreta vidjelo se da Hamburg pojačava tempo, ali Balingen ga prati u stopu stoga su se cijelo drugo poluvrijeme pogodci nizali jedan za drugim. Pri 16:15 domaćin je imao priliku odlijepiti se na plus dva, ali Nikolas Katsigiannis na golu to ne dopušta te Balingen ponovno dolazi u priključak (16:16). S dva dobro posložena napada HSV bježi na 18:16, ali par tehničkih grešaka pomažu protivniku da ponovno izjednači (18:18). Igralo se tako do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 26:26.

Kod Hamburga najbolji strijelac je bio Andreas Nilsson s pet pogodaka, Domagoj Duvnjak dodao je jedan manje, Blaženko Lacković jedan gol, dok se Davor Dominiković nije upisao u listu strijelaca. Manuel Liniger s pet zgoditaka je bio najefikasniji igrač Balingena, dok je vratar Nikolas Katsigiannis obranio 12 lopti.

Füchse Berlin - SG Flensburg-Handewitt 20:31 (12:15)

Dvoboj dvije susjedne momčadi na tablici značio je još jedan uzbudljiv ogled, naime, u prvom susretu u sklopu sedmog kola Bundeslige ekipe su podijelile bodove, a ovoga puta Flensburg je htio nastaviti pobjednički niz, dok se Füchse htio iskupiti za poraz od Mindena u 23. kolu kada su iznenađujuće izgubili 30:28.

Odlično je u susret krenula momčad Ljubomira Vranješa te već u 13. minuti imala plus četiri (7:3) što tjera trenera Füchsea Dagura Sigurdssona da pozove minutu odmora. No, ni ona ne pomaže Lisicama da poslože igru te preko Andersa Eggerta gostujuća ekipa ostavlja svog protivnika na minus sedam (4:11). Post kod domaćina prekidaju Colja Löffler i Fabian Wiede za 11:6. Budi se tada lagano Füchse te se s par odličnih akcija približava Flensburgu na samo tri pogotka zaostatka (12:15) te s tom razlikom odlazi na odmor.

Drugi dio susreta otvara Petr Štochl koji brani loptu Steffena Weinholda, dok s druge strane za 15:13 pogađa Markus Richwien. Iako domaćin ima priliku doći na minimalan zaostatak, gubi dvije lopte te dopušta Flensburgu novo odvajanje od +5 (18:13). Füchse upada u crnu rupu te nikako ne uspijeva posložiti napad, dok Flensburg s tri uzastopna pogotka odlazi na plus osam (21:13). Post kod domaćina prekida Iker Romero koji biva siguran sa sedam metara. Do kraja sraza dviju momčadi domaćin nije imao prevelikih šansi približiti se Flensburgu stoga je konačan rezultat bio 31:20.

Kod Füchse Berlina je najbolji bio Iker Romero sa šest pogodaka, kao i vratar Petr Štochl koji je sakupio 12 obrana, dok je Denis Špoljarić odradio svoj posao bio u obrani. Kod pobjedničke momčadi najefikasniji su bili Michael Knudsen i Jim Gottfridson svaki s po sedam golova, dok se Goran Bogunović nije upisao u listu strijelaca. Čuvar mreže Mattias Andersson obranio je 13 lopti.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• bubici03.03.2014. u 08:39