Filip Han • nedjelja, 02.03.2014.

U popodnevnim susretima 26. kola Serie A domaće pobjede su upisali Cagliari, Atalanta i Genoa. U gostima su slavili Parma i Sampdoria, a jedinu neriješenu utakmicu odigrali su Verona i Bologna. U čak četiri utakmice pokazani su crveni kartoni...

Cagliari se izjednačio s Udineseom na tablici upisavši uvjerljivu pobjedu upravo protiv momčadi iz Udina. Nakon što je u 18. minuti prvi gol zabio Ibarbo za vodstvo, do sljedećeg je prošlo više od sat vremena igre. U 81. prednost je povećao Vecino, a pobjedu je potvrdio Ibraimi u 89. minuti utakmice.

Ivan Kelava nije nastupio za poraženu momčad.

Atalanta je porazila Chievo kod kuće rezultatom 2:1. U 21. minuti Carmona je bio strijelac vodećeg pogotka koji je bio jedini u prvih 45 minuta utakmice. Sredinom drugog poluvremena, u 68. minuti, Chievo je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Cesar, no goste to nije sprijeečilo da dođu do izjednačenja četiri minue kasnije pogotkom Dainellija. Atalanta je ipak upisala tri boda zahvaljujući Cigariniju koji je zabio u 85., samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Genoa se nije previše mučila s Catanijom svladavši ju rezultatom 2:0 kod kuće. U 14. minuti Antonelli je postavio 1:0, a do kraja poluvremena rezultat se nije promijenio. Promijenilo se brojevno stanje igrača Catanije nakon što je drugi žuti karton dobio Bellusci. Brojčano jača Genoa zabila je drugi put u 85. minuti preko Sturara.

Šime Vrsaljko nije bio u sastavu kod Genoe, a Bruno Petković nije igrao za Cataniju.

Parma je očekivano pobijedila posljednji Sassuolo, iako je to učinila minimalnim rezultatom. Jedini pogodak na utakmici zabio je već u drugoj minuti Parolo, no to se pokazalo dovoljnim za slavlje. I u ovoj je utakmici sudac morao pokazati crveni karton, dobio ga je u 72. minuti Berardi.

Uspješna je u gostima bila Sampdoria koja je porazila Torino. U sedmoj minuti Okaka je pogodio za prednost gostiju, a za drugi i konačni pogodak trebalo je dočekati 79. minutu i gol Gabbiadinija.

U utakmici Verone i Bologne nije bilo pogodaka, iako je odličnu priliku za to imao Bianchi. On je u 47. minuti pucao penal, no pogodio je stativu, pa je rezultat ostao nepromijenjen. I u ovoj je utakmici pokazan crveni karton, u 82. minuti dobio ga je Cristaldo.