Primera, 26. kolo, 02.03.2014, 17:00 h, Madrid, Vicente Calderón, gledatelja: 54.600

Branimir Korać • nedjelja, 02.03.2014.

Jedan od važnih dvoboja u borbi za naslov prvaka Španjolske odigran je na Vicente Calderonu gdje su se susreli gradski rivali Atletico i Real. U dobroj utakmicu viđena su četiri pogotka, a pobjednika na kraju nije bilo...

Cristian Rodriguez
83'

Marcelo
59'
15
Daniel Carvajal
71'
23
Isco
72'
Carlo Ancelotti

Atletico je u veliki gradski derbi ušao svjestan kako si ne smije dopustiti poraz jer bi šest bodova za Realom u završnici sezone bio priličan zaostatak. U zanimljivom susretu obje momčadi su imale svoja razdoblja bolje igre, a na kraju je Real bio taj koji je spašavao bod.

U fantastičnoj atmosferi na Vicente Calderonu Karim Benzema je ušutkao domaće navijače već u trećoj minuti dovevši Real Madrid u vodstvo. Bila je to loša reakcija obrane Atletica koja je na ubačaju Di Marije ostavila Benzemu samog na pet metara i ovaj je samo podmetnuo nogu i prevario Courtoisa.

Dvije sporne situacije obilježile su prvo poluvrijeme i nakon njih domaćin je čini se s pravom tražio kazneni udarac. Prvo je u 11. minuti Diego Costa srušen u 16 metara od strane Sergija Ramosa, a drugi nedosuđeni kazneni udarac dogodio se u 38. minuti kada je Pepe kod kornera s leđa odgurao Godina i nitko sucu ne bi mogao ništa reći da dosudio kazneni udarac.

U međuvremenu je Atletico preuzeo kontrolu nad utakmicom i u 28. minuti je stigao do poravnanja. Arda Turan je iz okreta lijepo uočio Kokea usamljenog u 16 metara, a veznjak Atletica je bez razmišljanja naciljao suprotni kut Lopezovog gola te poravnao na 1:1.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u samoj završnici prvog dijela. Atletico je stigao do vodstva fantastičnim pogotkom Gabija koji je primio loptu na 35 metara i snažnim udarcem svladao Lopeza. Luka Modrić je krenuo prema Gabiju, međutim nije ušao u blok i imao je nesreću da je Španjolac fantastično pogodio.

Atletico je tako okrunio znatno bolju igru u drugoj polovici prvog poluvremena vodstvom na odmoru i očekivala se Realova ofenziva od samog početka drugog drugog dijela.

Međutim iako je Real imao više loptu u nogama, Atletico je izgledao opasniji i Lopez nije živio ugodno niti u početku drugog poluvremena. Prva prava prijetnja Reala stigla je u 62. minuti kada je iz voleja pokraj gola puca Benzema.

Mučio se Real, imao je više loptu u nogama, ali je dosta teško stvarao prilike. Obrana Atletica bila je vrlo sigurna, ali tek do 82. minute.

Tada je već izgubljenu loptu upornošću vratio Daniel Carvajal, iskoristio je mlaku reakciju Marija Suareza, ušao u 16 metara i ubacio u sredinu gdje se našao Cristiano Ronaldo i pospremio loptu u mrežu.

Sve dobro što je Carvajal napravio u 82. minuti, umalo je kompromitirao tri minute kasnije kada je pritisnut od Diega Coste vraćao loptu Lopezu, presjekao ju je Cristian Rodriguez, međutim Costin naknadni udarac blokirao je Pepe.

Do kraja susreta pogodaka više nije bilo, Real je izgledao poduzetnije u završnim minutama i više je naginjao prema naprijed, no mreže se nisu tresle.

• Showballs03.03.2014. u 02:42
    Jel ti isto tolko nevjerojatno kad se jedan Diego Costa, koji nije ništa slabiji od C.Ronalda, a vjerojatno je i još jači (barem po pitanju visine/težine), još i gore baca, pa i za nepostojeći kontakt pada ko Drogba u najboljim danima u pokušaju iznuđivanja faula, uz najčešće svu popratnu... [više na forumu]
    Showballs
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 23:26
    sudenje kakvo je da je nije se cuditi nicemu,i ja sam fan Barce pa nevolim vidjet da se mora pomagati protiv nekih lijevih klubova...steta je sto uniste ovakav derbi,brzo je i Clasico i sta ocekivat nego da ce suci opet unistiti i to,postalo je to sve skupa zalosno na kvadrat...najvise bi volio da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 23:14
    Vec san napisa neki dan koji je lijek za simuliranje: kazne za "flopping" ka u NBA. Prvi puit je upozorenje, drugi put ide novcana kazna koja se povecava svakin sljedecin puten. E pa da vidimo kad nekoga udre po dzepu 50.000 eura kako ce drugi put promislit oce li lec na teren ka mrtva krava.A sad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 22:53
    Diego Costa je zvijer, nije odigrao nešto posebno, ali je 90 minuta terorizirao Pepea i Ramosa. Nešto najbliže Mandžukiću trenutno u Europi, Mandžo je bolji u igri s glavom, ovaj je bolji s loptom u nogama.
  • Obrisan korisnik02.03.2014. u 22:39
    Sad sam pogledo sazetke... majko moja i sudenje, katastrofa. Nisam fan ni madrida ni atletica ali kakvo povlasteno sudenje imaju madrid i barca pa to nema nigdje. Oba faula na Costi, prvi penal, drugi van 16. Katastrofa. Nadam se da ce se susrest u iducem kolu lige prvaka pa da dobiju neke postene... [više na forumu]