MAXtv Prva liga, 24. kolo, 02.03.2014, 17:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Conjar (Osijek), Pataki (Đakovo)

Dominantna predstava Hajduka za uvjerljiv trijumf protiv Slaven Belupa

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 02.03.2014.

Rijetko viđenom dominacijom (81% posjeda u prvom poluvremenu) Hajduk je protiv Slavena Belupa ubilježio novu pobjedu. Težak teren i gostujući bunker nisu bili prepreka za doista sjajnu partiju splitske momčadi, koja je nagrađena ovacijama s tribina po isteku 90. minute...

Hajdukovi igrači od prve minute izgledali su kao da su u ovu utakmicu "pušteni s lanca". Dominacija kakvu je Hajduk protiv Slavena imao u prvih 45 minuta odavno na Poljudu nije viđena. Gostujući igrači praktično nisu izlazili iz svog kaznenog prostora.

Već u prvom napadu u 5. minuti Hajduk je poveo. Vršajević je odličnom loptom pronašao utrčalog Franka Andrijaševića, koji glavom zakucava loptu pod gredu za 1:0.

Kopiju te akcije u 14. minuti je na gol-liniji zaustavio gostujući vratar Pelin, koji je bio daleko najzaposleniji i najbolji igrač gostujuće momčadi.

Nizale su se opasnosti pred gostujućim vratima, u 19. je Gregurina umalo ugurao loptu u vlastitu mrežu, a u 21. je Andrijaševićeva prizemna bomba odsjela na lijevoj vratnici.

"Viktorija" je drugim golom okrunjena u 29. minuti. Sjajna je bila akcija Splićana, u nekoliko dodavanja "izmiješali" su koprivnički vezni red, a na koncu je Pašalić poslao odličnu loptu na glavu Antona Maglice za 2:0.

Usprkos teškom vremenu i sve jačoj kiši, sjajnu partiju Hajdukovaca na travnjaku pratila je i sjajna atmosfera oko 6.000 raspjevanih navijača na tribinama. A za to što se na poluvrijeme otišlo "samo" s 2:0 najzaslužniji je gostujući vratar Pelin, koji je obranio opasan pokušaj Vršajevića i još teži "zicer" Maglici nakon kornera s pet metara.

Bila je to uistinu rijetko viđena dominacija o kojoj najbolje svjedoči podatak da je Hajduk u prvih 45 minuta loptu u svojim nogama imao čak 81% vremena i uputio prema golu 11 udaraca naspram jednog koprivničkog u posljednjoj minuti prvog dijela.

Ni u drugom poluvremenu Slaven nije izgledao puno bolje, iako su Hajdukovci očigledno ubacili u nižu brzinu. I dalje je lopta bila u nogama domaćina, a Koprivničani nisu imali nikakvu ideju prema naprijed.

U 65. minuti Hajduk je trećim pogotkom riješio pitanje pobjednika. Bradarićev udarac Pelin je odbio, lopta je došla do Pašalića koji vraća na drugu vratnicu gdje je Anton Maglica lagano posprema u praznu mrežu za 3:0.

Do kraja je vratar Pelin još nekoliko puta spašavao svoju momčad prave rezultatske katastrofe, a debitantski nastup ubilježio je prvi Uzbekistanac u MAXtv Prvoj ligi - Temurhuja Abduholikov. U sudačkoj nadoknadi Stipica je obranio prvu i jedinu prigodu Koprivničana, oči u oči s njim izašao je Glavica.

Hajduk je rijetko viđenom dominacijom ubilježio i više nego zaslužena tri boda. U svlačionicu su igrači ispraćeni velikim pljeskom i skandiranjem "Ovo je Hajduk!"

• Obrisan korisnik03.03.2014. u 23:35
    killer rabit ne seri, hajduk je primija takav gol u osijeku u 93 minuti i nisu se bunili jer se radilo o par centimetara kao sad u slučaju maglice. ako malo bolje ubuduće budeš pratija hajduka onda ćeš znat na šta se i kada bune.
  • Obrisan korisnik03.03.2014. u 20:38
    Kako god, gol je pao iz zaleđa i kao takav je nije regularan. I da gol nije priznat, vjerojatno bi Hajduk pobijedio jer je bio daleko bolja momčad tako da nema veze. Samo kažem da je gol pao iz zaleđa. Ono što me žalosti je to da je takakv gol postignut slabašnom i neutjecajnom Slaven Belupu koji... [više na forumu]
  • maxi03.03.2014. u 15:41
    pa nije bas cisto iako je zaledje i nije trebao biti priznat gol, ali ako ce neko objektivno sagledat sucu nije bilo lako procijeniti jer kako mi se cini nije bio u dobroj poziciji, a tek na usporenoj snimci se vidi da je maglica tijelom malo ispred obrambenog igraca slavena