MAXtv Prva liga, 24. kolo, 28.02.2014, 18:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 800
Suci: Duje Strukan (Split), Mario Pepur (Split), Robi Kezele (Rijeka)

Lovro Štrbinić • petak, 28.02.2014.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca došli su do druge pobjede u prvenstvu i to protiv izravnog konkurenta za ispadanje. Na Stanovima su bili uvjerljivi i s 4:0 nanijeli Zadranima drugi uzastopni poraz.

Josip Bašić
46'
14
Frane Čirjak
46'
16
Ivan Pešić
73'
Ilija Sivonjić
81'
19
Marko Brtan
84'

Davor Mladina

Na zadarskim Stanovima otvoreno je 24. kolo MAXtv Prve lige, dvobojem Zadra i Hrvatskog dragovoljca. Gosti iz Sigeta tražili su na blatnjavom i padalinama oštećenom travnjaku prve proljetne bodove i drugu ovosezonsku pobjedu kojom bi uhvatili priključak s konkurentima, dok je Zadar imaš možda i meč loptu za ostanak u ligi.

Ipak, na kraju su uspješniji bili gosti, što se dalo naslutiti od samog početka. Već u četvrtoj minuti Krešo Ljubičić je doveo Crne u vodstvo, natrčao je na jedna odbijanac na vrhu kaznenog prostora i loptu snažnim udarcem poslao u mrežu, vratar je tek uspio malo skrenuti.

U 35. minuti povećali su Dragovoljci prednost, Doležal je dobio loptu u prostor i matirao nemoćnog Matkovića pa se s 0:2 otišlo na predah.

U nastavku je Zadar od 57. minute igrao s igračem više, nakon isključenja strijelca Doležala, ali ni to im nije na kraju pomoglo. Štoviše, pred sam kraj HD je samo učinio svoju pobjedu uvjerljivijom.

Bačelić-Grgić se u 80. sjurio lijevom stranom, a njegov ubačaj u sredinu Šimurina je skrenuo u vlastitu mrežu. Dvije minute potom Sivonjić je imao veliku priliku, nakon driblinga obranio mu je Matković, no na loptu je natrčao Jazvić i zabio za konačnih 0:4.