MAXtv Prva liga, 24. kolo, 02.03.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2500
Suci: Pristovnik Igor (Zagreb) Krmar Igor (Zagreb) Modrić Ivica (Zagreb)

Ivana Strahija • nedjelja, 02.03.2014.

Lokomotiva ni u svom 12. nastojanju nije uspjela pobijediti Dinamo. Ipak, povela je preko Šituma, no brzo su situaciju ispravili Brozović i Antolić…

U nedjeljni susret oba su kluba ušla nezadovoljna. Dinamo je remizirao s Rijekom te ostao bez dijela igrača zbog ozljeda (Taravel, Addy), dok je Lokomotiva doživjela teški poraz od Hajduka kod kuće, a k tome je opet punila novinske stupce te ostala bez licence za natjecanje. No, s pravom da igra.

Bez obzira na tu smiješnu situaciju, početnih 11 Dinama i Lokomotive na Maksimiru su naumili dati sve od sebe da pruže dobru nogometnu partiju. Ipak, uvodnih 15 minuta nikoga nije zadovoljilo, bez prilika, bez pokušaja, bez želje.

Srećom, raspoložen je bio Lokomotivin Šitum, koji je u 20. minuti proparao Dinamovu mrežu. Bio je to prvi ozbiljni pokušaj utakmice, Šitum se sam po lijevoj strani sjurio na domaći gol, prošao Šimunovića i onda sjajno reagirao oči u oči s golmanom i loptu lijevom nogom poslao u suprotni kut za 0:1 na semaforu.

Dinamo je zaostatkom probuđen te u 23. minuti i prvak bilježi svoj prvi pokušaj. Bio je to slobodnjak malo van kaznenog prostora Lokosa, no Antolić loptu šalje iznad protivničkih vrata. Odgovara Šitum, najagilniji Lokomotivin igrač ove nedjelje, koji je opet uspio sam izbiti pred Dinamov gol, no ovog puta nije bio precizan.

Da Dinamo na odmor ne ode u zaostatku pobrinuo se u 28. minuti Brozović, koji nakon ubačaja sa strane dobiva loptu i sjajno koristi Lokomotivine probleme u obrani te zabija za 1:1.

S tim rezultatom Modri lakše dišu, a to se odražava i na njihovu igru, koja se poboljšava i biva nagrađena još jednim pogotkom. Djelo je to dvojca Leko - Antolić, koji u 40. minuti postavljaju rezultat na 2:1. Do kraja, mogli su Lokosi vratiti egal, no sjajni ubačaj Begonje Budimir ne koristi.

U nastavku susreta ukazao se i Halilović, koji u 48. minuti, s 20tak metara, šalje loptu pored Lokomotivine vratnice, a uzvraća Mišić, jednom iz slobodnjaka te dvaput iz kornera, no rezultat se ne mijenja.

U 71. minuti, lijepa akcija Brozovića i Antolića prolazi neokrunjena pogotkom, Mišić opet uzvraća i iz slobodnjaka šalje sjajnu loptu, koju skreće vratar Ježina. U samoj završnici priliku iskazati se ima i vratar Lokosa, Zelenika, koji je svoju mrežu obranio nakon suradnje Pavičića i Čopa.

Po isteku sudačke nadoknade, na semaforu ostaje 2:1, što je 12. pobjeda Dinama nad Lokomotivom u povijesti Prve lige.

• Obrisan korisnik05.03.2014. u 00:48
    i Dinama 6,7,8,9,10 i 11........onda bi možda Hajdug i osvojia prvenstvo....ali županijsko jer u 1.HNL nebi triba igrat zbog dugova i neisplačenih plaća....a da ostalo ne nabrajam
  • Obrisan korisnik04.03.2014. u 00:59