Dunkerque uvjerljiv na gostovanju kod Saint-Raphaela, sigurni i Fenix i Nimes

Mihaela Bradovski • petak, 07.03.2014.

Dvije uvjerljive domaće te jedna gostujuća pobjeda rezultat su rukometnog petka u francuskom najelitnijem društvu. Do gostujućeg slavlja stigao je lider Dunkerque iskoristivši tako jučerašnji poraz PSG-a te se devet kola prije kraja nalazi na tri boda prednosti. Veselje domaćim navijačima donijeli su pak Fenix i Nimes...

Saint-Raphael - Dunkerque Handball Grand Littoral 21:30 (9:13)

Večer nakon što je branitelj naslova i njihov najveći konkurent za ovogodišnju titulu najbolje momčadi iz Chamberyja ispraćen praznih ruku, sastav Dunkerquea nije si dopustio vlastitu lošu večer te je s +9 svladao domaći Saint-Raphael i otišao na tri boda prednosti. Rukometaši Saint-Raphaela tako su večeras upisali treći prvenstveni poraz za redom te se nakon nepunog 17. kola nalaze na sedmoj poziciji i pod prijetnjom da ga već u subotu prestigne i Cesson.

Za izlazak iz krize, i to bez, na dvije utakmice suspendiranog, Xaviera Baracheta, a protiv vodeće momčadi lige Saint-Raphael trebao je puno bolje od poluvremenu u kojem je uspio postići tek devet pogodaka. Vincent Gerard, vratar Dunkerquea večeras je zaustavio 18 domaćih šuteva, 10 više u odnosu na Slavišu Đukanovića, a čak 12 u toj prvoj polovici susreta.

Najviše problema zadao mu je strijelac osam pogodaka Morten Olsen, no Dunkerque je u Espenu Lie Hansenu imao još raspoloženijeg šutera (10). Gosti su u nastavak ušli s četiri pogotka prednosti, ne smanjujući ritam s njegovim početkom već su u samoj završnici dodatno povukli i na tri protivnička pogotka u istom periodu postigli vlastitih sedam, a za konačnih devet razlike.

Fenix Toulouse Handball - Aix en Provence 27:19 (13:9)

Problema na putu do nove, desete pobjede nije imao niti Fenix. Momčad iz Toulousea ugostila je Aix Zvonimira Serdarušića, a baš kao i Dunkerque, i u ovom je susretu pobjednički sastav najboljeg pojedinaca imao na vratarskoj poziciji. Mladi Španjolac Gonzalo Perez De Vargas skupio je 23 obrane te se i dalje nalazi na visokom drugom mjestu najuspješnijih čuvara mreže ove sezone.

Uz njega istaknuli su se još i Nemanja Ilić sa sedam, te Jerome Fernandez i Pierrick Chelle s pet pogodaka. S duge strane, u sastavu Aixa nitko nije uspio postići više od četiri zgoditka, a i vratarski par Cappelle (6) - Ploquin (3) zajedno nije bio niti blizu De Vargasove izvedbe.

Najbolji trenutak za goste dogodio se u sedmoj minuti dvoboja kada je Vladica Stojanović pogodio za 3:1. Sve nakon toga bilo je u kontroli domaćina koji je već do odmora otišlo na četiri razlike, a do kraja i udvostručio prednost. U samoj završnici Fenix je nekoliko puta bio i nadomak dvoznamenkaste prednosti.

Nimes - Tremblay en France 37:26 (15:15)

Najraspoloženija momčad, s najuvjerljivijom pobjedom večeras, bio je Nimes. Egal s poluvremena na kraju je pretvoren u +11 slavlje i odvajanje od skupine momčadi sa začelja, dok se Tremblay na čelu s trenerom Draganom Zovkom doveo u situaciji da već krajem ovog tjedna zasjedne na posljednju poziciju. Ivry i Dijon nalaze se svega dva boda iza njegovih leđa.

Tremblay je gotovo čitavo prvo poluvrijeme bio bolja momčad na terenu, pa je tako u 20. minuti preko Vladimira Ostarčevića stigao do 11:7, no dobar posao pokvarile su završne minute u kojima su gosti uspjeli ispustiti čitavu stečenu prednost. Drugi dio pogotkom je otvorio domaćin i nakon tog prelaska u vodstvo više se nije našao u zaostatku. U svega sedam minuta nastavka Nimes je stigao do 20:15, dok je gostima trebalo punih devet minuta da postignu prvi pogodak nakon povratka na parket.

Ostarčević je u ovaj poraz na kraju ugradio dva pogotka iz tri pokušaja, najbolji u redovima Tremblaya bio je Audray Tuzolana s pet pogodaka dok je u dresu domaćina najviše njih postigao Rebichon (8). Disbonnet i Idrissi također su dobili bitku među vratarima; 12 plus šest obrana nasuprot zajedničkih devet Gajića i Maline.