Montpellieru puni plijen u Rennesu, Nantes bolji od Dijona, Ivry svladao Selestat

Mihaela Bradovski • subota, 08.03.2014.

Trima susretima ove subote zaključeno je 17. kolo francuske LNH. Pobjede na gostovanjima ostvarili su rukometaši Montpelliera i Ivryja, dok je jedini neuspješan gost večeras bio Dijon kod Nantesa. Od tri Hrvata u akciji najuspješniji je bio Damir Batinović...

Cesson Rennes Metropole HB - Montpellier 27:32 (12:19)

Nakon ispadanja iz nacionalnog Kupa i oproštaja od mogućnosti obrane naslova najbolje momčadi tog natjecanja, rukometaši Montpelliera vratili su se na pobjedničke staze i to na gostovanju u Rennesu. Da im na startu proljetnog dijela sezone, s mogućnosti žalbe, nisu oduzeta dva boda, gosti bi se večerašnjim slavljem bodovno izjednačili s Parižanima. Ovako se nalaze na trećoj poziciji, dok Cesson ostaje na osmoj poziciji sa 17 bodova na kontu.

Šest minuta igre trebalo je domaćem sastavu da stigne do 5:2 vodstva, a u tim uvodnim minutama istaknuo se i dvostruki strijelac u redovima momčadi u vodstvu, Damir Batinović. Hrvatski internacionalac do kraja dvoboja postigao je tri pogotka, no njegova je momčad već u drugoj polovici prvog dijela počela gubiti korak. Od 16. do 22. minute Montpellierova momčad nije se tresla niti jednom, pa su gosti već do odlaska na odmor uspjeli stići do 19:12.

Kod crvenog kartona Benoita Dorea u 42. minuti Cesson je već bio u velikom zaostatku, u idućoj akciji Montpellier je prednost digao na deset razlike te si u zadnjih desetak minuta susreta ostavio mogućnost igranja u nešto slabijem tempu. Batinović s pet i Lanfranchi s dva pogotka više bili su najbolji kod domaćina dok su pobjednički sastav predvodili Dragan Gajić (8), Issam Tej (6) i William Accambray (5).

Nantes - Dijon Bourgogne Handball 34:26 (16:12)

Za razliku od Cessona Nantes je na domaćem terenu upisao pobjedu i to poprilično uvjerljivu. S osam pogodaka razlike sa svog su terena ispratili posljednjeplasiranu momčad lige Dijon. Za domaćina ovo je bila deseta pobjeda sezone te se i dalje drži na diobi četvrtog i petog mjesta s jednakim bojem bodova kao i Fenix.

Iako je njegova momčad stigla do punog plijena, Stefan Vujić nije imao uspješnu večer; dva je puta bio neprecizan, u 22. i 24. minuti. S druge strane, Jakov Vranković dva se puta upisao u listu strijelaca uz jedan promašaj. Prvi je puta precizan bio u 18. minuti za -2 svoje momčadi, a potom je pogodio i u 30. minuti za 16:12 na poluvremenu.

Sastav Dijona čitavu je utakmicu pokušavao nadoknaditi zaostatak, a onda je u posljednjih šest minuta dodatno pao u igri te je Nantes s tadašnjih 30:25 stigao do 34:26 pobjede. Najviše pogodaka, njih osam, postigao je Dijonov Julier Portefaix dok je Nicolas Claire s jednim manje bio najuspješniji u dresu Nantesa.

Selestat Alsace HB - US Ivry handball 25:31 (16:14)

Do važne je pobjede ove subote stigao Ivry koji se zahvaljujući tri osvojena boda u zadnja dva kola izvukao s posljednje pozicije te se sada nalazi na 12 mjestu s jednakim brojem bodova kao i Tremblay. Dijonu oba sastava bježe za dva boda.

Prvih 15-ak minuta susreta Selestat je u ulozi domaćina pokušavao izaći iz rezultatskog minusa, dogodilo se to konačno u 17. minuti kada je Pawel Podsiadlo pogodio za 10:9, no unatoč +2 na poluvremenu već nakon nekoliko minuta igre u nastavku ponovno se našao u zaostatku kojeg ovoga puta sve do kraja nije uspio nadoknaditi.

Najveće zasluge za ovaj gostujući uspjeh ima Javier Humet, strijelac 10 pogodaka te Jeremy Darras koji se susret završio sa 7/7 učinkom. Kod Selestata su šest zgoditaka postigli Salami i Freppel, a treba spomenuti kako je domaći vratar Obrad Ivezić (11) skupio sedam obrana manje u odnosu na Ivryjeve Chapona i Gervelasa.