Splićanima odličnih 20 minuta dovoljno za petu pobjedu u nizu

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 08.03.2014.

20-ak minuta bilo je dovoljno košarkašima Splita za uvjerljiv trijumf nad VROS Dardom. Petu pobjedu u nizu Splićani su ubilježili na krilima odličnih Josipa Matića i Ivana Mimica, ali i uz nevjerojatnih 10 pogođenih trica u prvom poluvremenu...

Prva četvrtina prošla je u rezultatskom egalu sve do posljednje minute u kojoj je Subotić s pet poena i asistencijom osigurao 7:0 za 27:20 na kraju prvog perioda.

U drugoj četvrtini Splićani su zatrpali koš Darde s vanjskih pozicija, ubacivši gotovo nevjerojatnih 10 trica iz 15 pokušaja u prvih 20 minuta. Prednost je do poluvremena rasla s 37:28, preko 49:36 do najviših 54:39 na "velikom odmoru". Žuti su igrali lijepo i efikasno, čemu svjedoči i čak 20 asistencija do poluvremena.

Još pola treće četvrtine Žuti su igrali punim gasom i predvođeni raspoloženim egzekutorima Matićem i Mimcom i asistentom Subotićem prednost popeli na nedohvatljivih 68:43. Uslijedilo je malo očekivanog opuštanja do kraja susreta, koje su gosti iskoristili za spuštanje konačnog zaostatka u granice podnošljivog - 83:72.

Josip Matić je s 25 poena, 8 skokova i četiri asistencije odigrao najbolju partiju u seniorskom dresu. Mimica je ubacio 24, Bruno Markulin 13, Ivan Jukić 11, a Srđan Subotić 7 uz 11 asistencija. Jednu manje od čitave momčadi VROS Darde.

Kod gostiju je odskakao Miše Diminić s 29 poena i 7 skokova (ali i 9 izgubljenih lopti), Dejan Meznarić je ubacio 14 (7 skokova), Luka Pandurić 12.