Dvostruka pobjeda Širokog nad Zadrom

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • subota, 08.03.2014.

Odavno na Pecari nije odigrana jedna utakmica s toliko naboja. Ulog je bio velik. U borbi za bijeg s dna veliki sportski prijatelji morali su odigrati utakmicu "biti ili ne biti". Zadar je bolje počeo, ali je stao negdje u 8. minuti. Od tada je Široki preuzeo sve konce igre. Volja, želja i odlučnost domaćina ponijela je gledalište koje je zdušno stalo uz domaće košarkaše. Glasni su bili i Zadrani, no na razini Tornada nisu bili njihovi košarkaši. Široki je slavio 72:58 pobjedu, koja vrijedi više od dva boda.

Široki Primorka - Zadar 72:58 (19:23, 35:30, 54:32, 72:58)

ABA liga, 23. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 4.000 gledatelja.

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović, Katić 3, Mikulić 7, Petrović, Bilinovac 2, Young 8, Bošnjak 2, Pašalić 18 (6 skokova), Jones 22 (4 skoka, 6 asistencija), Buva 10 (11 skokova), Rikić, Opačak (4 skoka). Trener: Ivan Velić

ZADAR: Bašić, Ivanov 4 (4 skoka), Kraljević 8 (4 skoka), Lawrence 8, Lyons 24 (4 skoka, 5 asistencija), Sobin 6 (12 skokova), Đugum, Ramljak, Batur 1, Dijan 1, Prostran, Šutalo 6. Trener: Ivan Sunara

Skokovi: 37-32

Asistencije: 13-14

Osvojene lopte: 9-5

Izgubljene lopte: 7-14

Osobne pogreške: 24-19

Široki je stigao Zadra, sad ima šest pobjeda i bolji odnos u međusobnim susretima, što mu daje tri kola prije kraja veće izglede da izbjegne posljednje mjesto. Do uvjerljive 72:58 pobjede put je bio vrlo težak. Važnost utakmice učinila je svoje, a psihozu je donio dodatno dolazak velikog broja zadarskih navijača u Široki Brijeg. Tornado je zdušno bodrio svoje igrače od prve minute. Odjekivalo je "Igraj Zadre, volimo te mi".

Domaćin je u susret ušao s određenim grčom. Bilo je pogrešaka, nesnalaženja u čistim situacijama. Zadar je prvu četvrtinu stalno bio u vodstvu i dobio je 19:23. Mark Steven Lyons krenuo je silovito, pogodio tri trice. Ulaskom Domagoja Bošnjaka u igru, domaćin je postao čvršći u obrani, a kad je juniorski hrvatski reprezentativac poslije napadačkog skoka i poentirao za 31:26 u 15. minuti probudilo se i domaće gledalište. Pljesak i poklici nosili su domaće košarkaše.

Iako je u 17. minuti Drago Pašalić postavio 35:26, Zadrani su uspjeli do odmora smanjiti prednost. Prvo poluvrijeme donijelo je 35:30 prednost Širokom. U nastavku je domaćin nošen bučnim navijanjem s tribina stisnuo u obrani. Mladi Josip Mikulić odlično je zaustavio imenjaka Josipa Sobina, a Johnathon Jones je u 29. minuti pogodio tricu za 48:38. Više Široki nije dopuštao Zadranima da se vrate na razliku manju od deset poena.

Pravi izljev emocija zbio se u 31. minuti kad je Josip Bilinovac iz kontre zakucao za 58:42. Gledatelji su se našli na nogama. Dvorana je odjekivala povicima "Široki šampion". Najveću prednost domaćin je dosegnuo u 37. minuti kad je Ivan Buva poentirao za 66:49. Međutim, ni blizu to nije bio kraj. Andrew Derek Lawrence i Lyons uspjeli su napadačkom serijom spustiti prednost domaćina na samo deset poena - 68:58.

No, nisu Zadrani imali snage za nešto više. Jones je smirio igru, preuzeo odgovornost, pogodio dva bacanja za 70:58 nepunih pola minute prije kraja i veliko slavlje Širokobriježana je počelo. S 22 poena, šest asistencija i četiri skoka Jones je bio najbolji domaći igrač, kod Zadra je s 24 poena i pet asistencija prvi igrač bio Lyons. Širokog do kraja čekaju gostovanja u Skoplju i Laktašima, te Cibona na Pecari i sudbinu drži u svojim rukama.

• Obrisan korisnik09.03.2014. u 10:19
    A je, krasni su. Opljačkali Todorićev dućan.[/QUOTE]Mislim da nema smisla zbog par pojedinaca osuđivati cijelu skupinu. Tornado je tokom cijele utakmice bio fer i korektan, uvijek ste dobro došli u Široki, bravo zbog navijanja, a bome vas je i velik broj stigao na Pecaru svaka čast tako se bodri... [više na forumu]
  • rokolenic09.03.2014. u 08:35
    A je, krasni su. Opljačkali Todorićev dućan.
    rokolenic
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 00:02
    Teška utakmica, oba kluba su mi jako draga, možda srce malo više naginje gradu košarke. Moram priznati da sam očekivao grčevitiju borbu, ali ju Zadar nažalost nije pokazao. Vesele me jedino minute mladim igračima u Širokom; + za Mikulića.
  • Obrisan korisnik08.03.2014. u 22:52