Budućnost dostigla Cibonu i Partizan, zanimljiva završnica utrke za Final Four

Ivor Krapac • ponedjeljak, 10.03.2014.

Podgorička Budućnost bila je uspješna na domaćem parketu u posljednjoj utakmici 23. kola ABA lige. Budućnost je pred svojim navijačima došla do pobjede nad Igokeom, čime se izjednačila s Cibonom i Partizanom u poretku od trećeg do petog mjesta ljestvice...

Tri kola prije kraja, borba za Final Four ABA lige postala je još zanimljivija. Budućnost je sa 74:63 u domaćem ogledu s Igokeom došla do omjera pobjeda i poraza 15-8, koliko imaju i Cibona i Partizan. Ta tri kluba bit će u utrci za dva mjesta na završnom turniru, iza Crvene zvezde (19-4) i Cedevite (17-6).

Budućnost se priključila Ciboni i Partizanu pobjedom nad Igokeom u posljednjoj utakmici 23. kola. Podgoričani su bili u vodstvu najvećim dijelom susreta, sa zaostatkom tek u prvoj polovici prve četvrtine, a sve dvojbe o pobjedniku otklonili su odlaskom do 73:61 u 38. minuti.

Prije toga, Podgoričani su imali priliku riješiti utakmicu i brže. Zadržavši tada blijede goste na samo devet ubačenih poena u drugoj četvrtini, u 20. minuti vodili su s 39:25, a u završnici treće dionice imali su i +16, s 59:43 na semaforu u 28. minuti.

Igokea je vratila nadu u četvrtoj četvrtini. Braneći se zonom, gosti su uspjeli usporiti suparničku momčad, a poslije uzastopnih trica Branka Jorovića i Teddyja Gipsona, nešto manje od sedam i pol minuta do kraja bilo je samo 61:57 za Budućnost.

No, Igokea nije došla bliže od toga. Suad Šehović je s osam uzastopnih poena vratio domaće na dvoznamenkastu prednost, 69:59 u 35. minuti, a posljednja šansa gostiju propala je nakon što se nisu uspjeli pomaknuti s minusa od 69:61. Igokea je kod tog zaostatka imala promašene trice Nemanje Gordića i Siniše Štembergera i dva neprecizna slobodna bacanja Milana Dozeta.

Suad Šehović ubilježio je 20 poena, šest skokova i četiri osvojene lopte, a Nikola Ivanović 15 poena, osam asistencija i četiri skoka za Budućnost. Aleksa Popović pridružio se s 14 poena i četiri skoka. Nemanja Gordić je s 18 poena i šest asistencija vodio Igokeu, Branko Jorović dodao je 11 poena i četiri skoka, a Duško Bunić deset poena i pet skokova. Siniša Štemberger imao je devet poena i šest skokova.

Budućnost će se u 24. kolu u Zagrebu sresti s Cedevitom, a Igokea će pred svojim navijačima igrati protiv Cibone. Obje utakmice na rasporedu su idućeg ponedjeljka.

• Obrisan korisnik13.03.2014. u 22:43
    Voleo bih Partizan na cedevitu a Zvezdu na Cibonu na F4. Tek da vidimo kako bi Cedevita prosla, iako sam Zvezdas mislim da bi vas i ovakvi grobari pobedili.
  • Obrisan korisnik11.03.2014. u 17:57
    Trenutno se odvija sprdačina sa Duletom i njegovim "urotama". Na Srpskim forumima je urnebes. A glavna fora Partizanovcima je da Zvezdu zovu FMP. A što se tiče Budućnosti... oni su več godinama "na rubu" F4. Imaju kontinuitet i kvalitetu. Mogli bi pobjediti Partizan. Jedino čudo u ovom trenutku je... [više na forumu]
  • mala truba11.03.2014. u 12:49
    veselo je Partizanima, DV nakon tirade o sucima kojoj se cak i navijaci vlastitog kluba sprdaju - zakazuje trening u 7 ujutro !! panika ???slijedi put u Moskvu pa ... hehe...EL i idiotsko forsiranje kljucnih igraca u nebitnim zavrsnicama (EL) koje je rezultiralo povredama uzimaju danak. nadam se da... [više na forumu]