Loš ulazak u utakmicu presudio Partizanu na gostovanju u Ljubljani

Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2014.

Union Olimpija u 23. kolu ABA lige upisala je domaću pobjedu protiv Partizana 66:59. Ovo slavlje Ljubljančana dodatno je zakompliciralo borbu za odlazak na završni turnir ABA lige...

Nakon nepotpunog 23. kola ABA lige, postoji realna mogućnost da u zadnja tri kola čak tri momčadi uđu s omjerom 15-8 u borbi za dvije pozicije na završnom turniru lige.

Cibona je 15. pobjedu upisala na svom parketu protiv MZT-a, a osmi poraz ubilježio je Partizan koji nije odigrao na potrebnoj razini u Ljubljani.

U Stožicama Union Olimpija je odlično otvorila utakmicu, stvorila vrlo brzo prednost i nije dopustila Partizanu preokret. Domaćin je u prvom poluvremenu imao i 20 poena prednosti, u 34. minuti bilo je još uvijek visokih 61:44 da bi se onda gosti probudili. Serijom 13:0 Partizan je smanjio zaostatak na četiri poena razlike, no to je ujedno bio i njegov maksimum u ovom susretu.

U pobjedi 66:59 kod Olimpije su najbolji bili Deividas Gailius s 20 poena (4/11) i pet skokova te Jakov Vladović koji je za 31 minutu dodao 12 poena (1/3 za dva, 3/5 za tri) i tri skoka. Paolo Marinelli nije igrao. Kod Partizana Bojan Bogdanović je ubacio 19 poena, ali uz loš šut 5/17.