Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2014.

Večernji program u Ligue 1 donio je novih pet utakmica. Monaco na svom travnjaku nije imao pravo na kiks protiv Sochauxa i nije ga napravio. Ipak, najzanimljivije je bilo u Toulouseu gdje je istoimeni domaćin u završnici susreta velikim preokretom bio bolji od Reimsa...

Monaco se oporavio od slabog nastupa i poraza u prošlom kolu kod St. Etiennea i u 28. kolu na svom stadionu svladao je Sochaux 2:1. Po prvi put s Berbatovim u početnoj postavi Monaco se odmah postavio kao favorit i tražio je pogotke te pobjedu.

Berbatov se vrlo brzo upisao među strijelce i to već u šestoj minuti kada ga je proigrao Laywin Kurzawa, a ovaj nije imao problema pred gostujućim vratima.

Iako je domaćin bio bolji protivnik i imao je puno više od igre, gosti su mogli doći do poravnanja. Sredinom prvog dijela Jordan Ayew je lijepo proigrao Roya Contouta čiji je pokušaj glavom zaustavila vratnica.

Na samom startu drugo poluvremena Berbatova u 16 metara ruši Julien Faussurier, a James Rodriguez ne griješi s bijele točke i podiže na 2:0.

Sedam minuta prije kraja dozu zanimljivosti vratio je Edouard Butin smanjivši na 2:1, ali dvije minute kasnije Ayew zarađuje isključenje što uništava nade gostiju.

Danijel Subašić odradio je cijelu utakmicu na domaćim vratima.

Toulouse je velikim preokretom u posljednjih 15 minuta izvukao sva tri boda na svom travnjaku protiv Reimsa. Gosti su vodili 2:0 golovima iz kaznenih udaraca Krychowiaka i De Previllea te su tu prednost održavali sve do 76. minute.

Tada se još činilo kako će sva tri boda pripasti gostima, ali Aurier, Ben Bassat i Ben Yedder u samo 12 minuta postižu tri gola i donose pobjedu Toulouseu.

Vrijedne bodove u borbi za opstanak uzeo je Evian na gostovanju kod Guingampa gdje je slavio s 1:0. Domaćin je u prvom poluvremenu bio puno bolja momčad, no nije realizirao svoje prilike i za to je stigla kazna u 49. minuti kada je Cambon donio prednost i pobjedu Evianu.

Posljednjeplasirani Ajaccio odnio je bod s gostovanja kod Nantesa i tako prekinuo seriju poraza. Gosti su do boda stigli zahvaljujući golu Diarre u 92. minuti nakon što se Nantes vratio iz rezultatskog minusa. Već u petoj minuti Mostefa je doveo Ajaccio u vodstvo da bi tri minute kasnije Gakpe poravnao na 1:1. Kada je Đorđević u 75. minuti odveo Nantes do prednosti, činilo se da će Kanarinci uzeti sva tri boda, ali Diarra je mislio drugačije.

Valenciennes je uzeo važne bodove na svom travnjaku protiv Rennesa slavivši 2:1 čime je podgrijao nadu u ostanak. Rennes je vodio od početka drugog poluvremena golom Šveđanina Toivonena, ali Dossevi i Waris kreirali su preokret. Od 73. minute gosti su igrali s desetoricom zbog isključenja Kane Biyika.