Bastia
Bastia 0:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Josip Piršljin • subota, 08.03.2014.

PSG je nastavio put prema obrani naslova francuskog prvaka. U prvoj utakmici subotnjeg programa Parižani su gostovali kod Bastije gdje su bez problema pobijedili 3:0.

Blancova je momčad u prošlom kolu Ligue 1 došla do osam bodova prednosti ispred Monaca, a u ovom će kolu ta bodovna zaliha ostati minimalno ista. PSG je gostovao u Furianiju kod Bastije i odnio novu pobjedu, jubilarnu 20. ove sezone.

Parižani su nastavili s dobrim igrama nakon pobjeda protiv Marseillea, Toulousea i Bayer Leverkusena. Ranim pogotkom slomili su otpor Bastije i bez većih poteškoća na kraju su slavili s 3:0. Za PSG su "briljirali" Zlatan Ibrahimović i Ezequiel Lavezzi.

Domaća je momčad već u šestoj minuti primila gol i time je utakmica otišla na stranu gostiju. Lucas je asistirao Ibrahimoviću koji je time došao do brojke od 23 gola u Ligue 1 ove sezone i daleko je najbolji strijelac prvenstva.

Nakon pogotka, Ibrahimović je dva puta asistirao. Najprije je Lavezziju dodao u 19. minuti za udvostručenje vodstva, a potom je Argentincu namjestio i drugi gol koji je pao u samoj završnici dvoboja.