Valladolid
Valladolid 1:0 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • subota, 08.03.2014.

Niti na gostovanju kod davljenika Valladolida Barcelona nije uspjela doći do pobjede. Skroman nastup Martinove momčadi donio joj je poraz 1:0 i nove brige za argentinskog stručnjaka...

Nogometaši Barcelone upisali su još jedan prvenstveni kiks i neočekivani poraz. Gostovanje u Valladolidu trebalo je biti lagan zalogaj za momčad Gerarda Martina, ali domaćin je iskoristio još jednu jako lošu reakciju Barcelonine obrane, postigao rani pogodak i obranio se do kraja susreta.

Iako je Barcelona imala više loptu u nogama i očekivano dominirala utakmicom, Valladolid je također stvarao prilike, mogao je čak i povećati vodstvo i ranije riješiti pitanje pobjednika.

U Martinovoj momčadi bilo je previše neraspoloženih igrača, počevši od onih iz posljednje linije pa do Neymara koji je odigrao prilično blijedo.

Vrlo raspoložen bio je vratar domaćina Marino koji je već u ranoj fazi spriječio Lea Messija da dovede Barcelonu u vodstvo lijepo obranivši njegov pokušaj iskosa, a u 17. minuti domaćin je stigao do vodstva.

Serija pogrešaka gostujućih braniča omogućila je Faustu Rossiju da upornošću dođe do lopte, izađe pred Victora Valdesa i lijepo pogodi za 1:0.

Do kraja prvog dijela domaćin je disciplinirano držao raspored, Barcelona je uporno kružila oko obrane tražeći rupu za ulazak u čistu situaciju, ali prvu priliku nije stvorila.

Niti u drugom poluvremenu Barcelona nije uspjela kreirati čistu situaciju čak je pogotku bio bliži Valladolid i to u 83. minuti kada je Sastre propustio iskoristiti veliku priliku.

Ovaj rezultat ne samo da će razveseliti momčad Valladolida kojoj je svaki bod važan u borbi za opstanak, već i Barcelonine madridske rivale u borbi za naslov prvaka.

• gerrard10.03.2014. u 15:38
    što se tiče busquetsa, on ima sreću da je u barci. da igra u nekom klupu tipa elchea ili almerije, ja sam siguran da bi on tamo bio prosječan igrač, niko za njega nebi ni čuo, al jbg, to je taj faktor sreće koji uvelike određuje karijeru takvih prosječnih igrača..tako da se tek sad vidi da kad... [više na forumu]
    gerrard
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 12:25
    da,bas taj...jedan od primjera poslovanja biserne uprave na Nou Campu,drugi primjer je bio ove godine kad se prodao Thiago..
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 11:02
    Drago mi je da se ovo događa iako sam navijač Barcelone. Jer ovo traje već dugo vremena, ova loša igra koja je koliko-toliko bila opravdavana rezultatima. Barca još od odlaska Pepa pada u igri, a u zadnju sezonu-dvije taj pad je jako vidljiv. Pročitana, ali prije svega spora igra. Što zbog... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 09:24
    Jel to onaj isti zbog kojeg Yaya Toure baš nije mogao imati veliku minutažu u Barceloni???
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 09:20
    malo remonta ne bi škodilo...ubaciti nova lica.