Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2014.

Madridski Atletico uspješno je odradio gostovanje kod Celte i s pobjedom 2:0 barem privremeno se izjednačio s Real Madridom na vrhu ljestvice. S dva pogotka Davida Ville Atletico je uzeo sva tri boda unatoč izostanku nekolicine važnih igrača...

Bez Diega Godina, Arde Turana i Diega Coste Atletico je odradio na zadovoljavajući način gostovanje u Vigu. Celta je najavljivala borbu za sva tri boda, pokušala je iskoristiti slabosti Atletica u posljednje vrijeme na gostovanjima, izostanke u ovom susretu, ali nije išlo.

Imala je Celta u prvom dijelu posjed lopte na svojoj strani, Atletico se usredotočio na pokušaje iz kontranapada, no obje obrane su bile koncentrirane i teško se dolazilo do nekih izglednijih prilika.

Tek u drugom dijelu igra se rasplamsala i to ponajviše zahvaljujući Atleticu koji je ambicioznije krenuo prema golu. Točno nakon sat vremena igre uslijedio je pritisak gostiju koji će se pokazati ključnim.

Prvo je u 61. minuti Filipe Luis zaprijetio Yoelu, ali ovaj je bio oprezan da bi u sljedećem napadu gosti poveli.

Jonny je pogriješio vraćajući loptu prema svom kaznenom prostoru, iskoristio je to David Villa koji je presjekao dodavanje i zatim u situaciji jedan na jedan s vratarom imao lagan posao.

Već dvije minute kasnije Villa rješava utakmicu. Sosa je odlično vidio samog napadača Atletica na rubu kaznenog prostora, odlično mu dodao, a ovaj je rutinski zabio.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Atletico je proslavio važna tri boda i bodovno se poravnao s gradskim rivalom Realom.

Betis je u ranijem susretu ugostio momčad Getafea i tražio je pobjedu pod svaku cijenu u borbi za ostanak u elitnom društvu španjolskog nogometa. Protivnik je bio Getafe, momčad koja je van forme i koja već neko vrijeme ne zna za pobjedu.

Sastav iz Seville to je iskoristio i stigao je do zaslužene pobjede 2:0 i vrlo važnih bodova koji vraćaju nadu u povoljan ishod sezone.

Oba pogotka domaćin je postigao u prvom poluvremenu kada je prvo Leo Baptistao poslao loptu u mrežu, a zatim je Ruben Castro podebljao prednost i postavio konačnih 2:0. Sammir je bio u konkurenciji za nastup kod gostiju, ali nije ulazio u igru.

Razočaravajuć nastup ubilježio je Villarreal na gostovanju kod Granade gdje je poražen s 2:0.

I u ovom susretu oba pogotka su pala u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Fran Rico u 23. minuti te deset minuta kasnije Youseff El Arabi.