Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2014.

Još tri susreta 27. kola La Lige donijela su po tri gola za pobjedničke momčadi. Madridski Real je bio uvjerljiv protiv Levantea dok su identične pobjede od po 3:1 ostvarili Sevilla i Espanyol...

Real Madrid ostao je usamljen na vrhu ljestvice La Lige pobjedom protiv Levantea 3:0. Bio je to pomalo rutinski posao za Madriđane koji su bili dominantnija momčad i zasluženo su slavili.

Goste nije uspio spasiti niti sjajni Keylor Navas koji ih je toliko puta ove sezone izvlačio i najzaslužniji je što je Levante među momčadima koje su primile najmanje golova u Primeri ove sezone.

Na Santiago Bernabeuu odmah je bilo jasno kako će gosti teško živjeti. Već u 11. minuti Angel Di Maria je izveo korner, a Cristiano Ronaldo je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u Navasov kut za vodstvo 1:0.

Do kraja prvog dijela domaćin je mogao povećati vodstvo, ali nije imao dovoljno preciznosti i mirnoće u završnici. Najbliži drugom pogotku bio je Karim Benzema koji je u sudačkoj nadoknadi ulaskom iz drugog plana pucao glavom, no lopta je pogodila vratnicu.

Na samom početku drugog poluvremena Real Madrid je stigao do udvostručenja prednosti. Nakon dodavanja Ronalda, utrčali Marcelo je krasnim driblingom izbacio braniča Levantea i zatim snažnim udarcem pogodio mrežu gostiju.

Glavni sudac Ignacio Iglesias Villanueva u 64. minuti pokazao je put u svlačionicu Davidu Navarru zbog prekršaja nad Ronaldom i gosti su se našli pred nemogućom misijom. Bilo je jasno kako im samo čudo može donijeti bod, usredotočili su se na izbjegavanje još višeg poraza, no nisu se u potpunosti obranili te je Navas treći put morao po loptu u mrežu 81. minuti kada je Nikolaos Karabelas zaboravio pred čijim se golom nalazi i lijepo je pogodio vlastitu mrežu.

Luka Modrić uobičajeno dobro odradio je posao u sredini terena sve do 74. minute kada ga je zamijenio Isco.

Sevilla je stigla do treće uzastopne pobjede slavivši u gostima kod Almerije. Iako je Ivan Rakitić nastupio tek u posljednjih 20 minuta gosti su rutinski odradili posao.

Na prvi pogodak se čekalo pola sata, a onda je Carlos Bacca dobro reagirao na dodavanje Kevina Gameira i doveo Sevillu u vodstvo.

Odmah nakon povratka s odmora Sevilla je riješila pitanje pobjednika. Daniel Carrico je nakon kornera zabio za 2:0, a 13 minuta prije kraja susret je potpuno odlučen. Neposredno nakon ulaska u igru, Rakitić je lijepo ubacio pred vrata domaćina, a Gameiro je iz blizine zatresao mrežu za 3:0.

Sve što je Almeria uspjela napraviti do kraja susreta bilo je smanjenje na konačnih 3:0 golom Vidala u 85. minuti.

U prvoj utakmici dana Espanyol je svladao Elche s identičnih 3:1 golovima Lopeza, Colotta i Pizzija, a u posljednjim trenucima Fuentes je počastio goste autogolom.

U posljednjem susretu kola Valencia i Athletic Bilbao remizirali su 1:1. Prvo je Valencia povela iz zaleđa pogotkom Paca Alcacera, a sudački loš nastup upotpunio je sumnjivi jedanaesterac iz kojeg je Aritz Aduriz poravnao na 1:1.

• Obrisan korisnik10.03.2014. u 11:06
    Imam osjećaj da ćemo tek vidjeti pravo izdanje reala...Čini mi se kad gledam njihove tekme da su skroz u 3 brzini...Malo igraju kad im zatreba a onda čuvaju loptu i snagu...To je odlična taktika po meni, još malo ima do kraja sezone i ne treba forsati gdje nije potrebno. A za klupu da ne pričam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 21:50
    Neka Martino pogleda Ancelottijeve rotacije. Igra se protiv Levantea koji je 3 klase ispod, ali neće odmarati ni Modrića ni Balea ni Marcela nego samo Pepa umjesto kojeg će zaigrati Varane. I dobiti još jednu u nizu. I osvojiti naslov.
  • Obrisan korisnik09.03.2014. u 21:41