MAXtv Prva liga, 25. kolo, 09.03.2014, 19:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 5.000
Suci: Fran Jović, Vrabec, Gulan (svi Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 09.03.2014.

Istra 1961 i Hajduk zatvorili su 25. kolo MAXtv lige međusobnim okršajem od kojeg se puno očekivalo. Nažalost, malo se toga dobilo. Hajduk je dobro otvorio utakmicu i rano poveo, ali jedanaesterac za domaćine okrenuo je utakmicu i Hajduk ostavio bez dvojice igrača...

Hajduk je odlično ušao u prvo od dva gostovanja u tjedan dana koja je u prvom dijelu sezone izgubio. Pritisak od prve minute prema vratima Istre urodio je pogotkom glavom Antona Maglice na prvoj vratnici na ubačaj Franka Andrijaševića s lijevog boka u 6. minuti.

Hajduk je i nakon pogotka bez velikih problema kontrolirao utakmicu, a Maglica je u 23. minuti bio u prigodi udvostručiti prednost iz teškog kuta. Istra je bila potpuno bezopasna, svi njihovi napadi razbijali su se daleko od gostujućih vrata.

A onda su u završnici Splićani praktično sami sebe nokautirali i vratili domaćine u utakmicu bez njihove prave prigode. Najprije su Nižić i Anđelković izgubili loptu na 25 metara, sjurili su se domaćini u kazneni prostor, a nakon dvoboja upravo Nižića i Batarela sudac Jović pokazao je na bijelu točku.

Prosvjedovali su Splićani smatrajući da je Nižić prije kontakta s Batarelom odbio loptu, no sve što su dobili je žuti karton kapetanu Maloči. Tomislav Havojić pogodio je s bijele točke za 1:1, a Splićani su osim pogotka ostali i bez dvojice igrača. Vratar Stipica i veznjak Bradarić sudarili su se međusobno prilikom akcije koja je prethodila penalu i obojica su prije odmora morala napustiti travnjak.

Taj je jedanaesterac, pokazalo se, bio prijelomnica utakmice. Dotad prilično mirna i korektna utakmica u drugom se dijelu "ražestila", a puno nervoze splitski su igrači platili mnoštvom žutih kartona.

U drugom dijelu više se guralo, čupalo i udaralo, nego igralo, ali dvije kolosalne prigode propuštene su na različitim stranama. U 60. minuti Pašalić je promašio prazan gol nakon ubačaja Maglice na drugu vratnicu, a 7 minuta kasnije Radonjić je također na drugoj vratnici za malo zakasnio gurnuti loptu u praznu mrežu.

Između te dvije akcije isključen je trener Hajduka Igor Tudor, koji je puno toga imao za reći zagrebačkoj sudačkoj trojci. Do kraja više ni jedni ni drugi nisu opasnije zaprijetili, pa je ne odveć lijepih i nogometno bogatih 90 minuta završilo s po jednim pogotkom i jednim bodom na svakoj strani.

• Obrisan korisnik12.03.2014. u 08:49
    Da je ikad bilo imalo reda i zakon u državi hajduk bi odavno bio počešćen sa 1.ŽNL SD.To je činjenica. E sada, izjava ZM da 80% sranje u Hr nogometu u zadnje 22 godine potječe od ovih dolje je.....Istina. Žao mi je al to je istina. Tolerira se vaša sranje zbog dnevne politike i mira. Da ima reda... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.03.2014. u 01:12
    Armada Sinj , hahahahahah
  • Obrisan korisnik11.03.2014. u 22:54
    Jasna je samo jedna poanta a ta je da je ovo normalna država i Hajduk i Dinamo bi odavno bili u županijskim ligama...jedni zbog krađe a drugi zbog dugova...tako da mi netko tko je dužan od čistačica pa do države soli pamet je isto ka i Sanader da me uči o poštenju...
  • Obrisan korisnik11.03.2014. u 18:58
    Nisam koristia translate, učia sam talijanski u osnovnoj školi ali sam dosta zaboravia pa je tako ispalo...ali poanta je jasna.
  • Obrisan korisnik11.03.2014. u 17:20
    Kontakta je bilo, ne mogu reći da nije. Ali sad, kad je gotova utakmica, mogu reći da možda i nije bio prekršaj za penal. Sportaš sam i uvijek iskreno kažem što mislim - rekao je Batarelo.Pametnom dosta :)